Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Spor Kompleksi
Yerleşkeler

Akhisar Gezilecek Yerler

Akhisar civarında görülmesi gereken 2 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Spor Toto Akhisar Stadyumu
Spor Kompleksi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Manisa
Akhisar Tren Garı
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Manisa

2 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

Akhisar Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Manisa, Osmanlı Devleti döneminde sancak kenti olması yönü ile tarih sahnemizde önemli bir yere sahip kentlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Kentin tarihi boyunca Fatih Sultan Mehmet, II. Selim, I. Mustafa gibi önemli Osmanlı padişahları sancağa çıkıyor. Bu yönü ile Manisa, “Şehzadeler şehri” olarak da anılıyor.

Manisa’nın Akhisar ilçesi ise gerek tarihi gerekse doğal zenginlikleri ile şehrin turistler tarafından en çok ziyaret edilen ilçesi olarak biliniyor. Bu bağlamda Akhisar’da gezilecek yerler arayışında iseniz karşınıza da çeşitli mekanlar çıkıyor.

Akhisar’da gezilecek doğal yerler listesi oluşturmak istiyorsanız sizlere Zeytinliova, Çağlak Deresi, Süleyman Çamlığı gibi mekanları ziyaret etmenizi önerebiliriz. Bunun yanı sıra eğer tarihsever bir gezginseniz Akhisar Ulu Cami, Thyateria Antik Kenti ve Akhisar Müzesini ziyaret rotanıza eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Akhisar Ulu Cami: Akhisar’da bulunan Ulu Cami’nin inşa tarihi hakkında detaylı bilgilere sahip değiliz. Fakat bu mekanın, eski bir kiliseden camiye çevrildiği tarihi ile ilgili bilinenler arasında yer alıyor. Bununla birlikte Akhisar Ulu Cami, şehrin en eski tarihi binaları arasında bulunuyor.

Caminin duvarlarında antik dönem mimarisinden izler bulunsa da cami içerisinde Osmanlı mezar taşı işçiliğinin örneklerine de rastlamak mümkün. Akhisar tarihi mekanlar arasında yer alan bu değerli eseri görmeden şehirden ayrılmamanızı tavsiye ediyor.

Akhisar Müzesi: Akhisar turistik yerler arasında şehri ziyarete gelenler tarafından sıkça ziyaret edilen mekanların başında Akhisar Müzesi geliyor. 1933 senesinde hastane olarak inşa edilen bina tarih içerisinde çeşitli amaçlarla kullanıldıktan sonra 2012 senesinde müze olarak erişime açılıyor. 11 bölümden oluşan müzede 1000’den fazla eser sergileniyor.

Müzede sergilenen kimi eserler MÖ 6000’li yıllara tarihleniyor. Bunun yanı sıra Helenistik Dönem ve de Hristiyanlık Dönemi eserleri de Akhisar Müzesi içerisinde ziyaret edilebiliyor. Akhisar Müzesi içerisinde Osmanlı Dönemi’nden günümüze kalan gaz lambaları, tabanca, tüfek ve de günlük kullanım eşyaları da yer alıyor.

Thyateria Antik Kenti: Thyateria Antik Kenti Akhisar gezilecek yerler listesi içerisinde yüzlerce yıllık tarihi geçmişi ile dikkat çekiyor. Haftanın her günü ziyaret edebileceğiniz bu antik kentin tarihi erken bronz çağa dek uzanıyor. Antik kentin, ilerleyen dönemlerde bir dokumacılık merkezi olarak öne çıktığı da kent hakkında bilinenler arasında yer alıyor.

Bununla birlikte Hristiyanlığın ilk dönemlerinde ise yedi kiliseden bir tanesi olan Thyateira Kilisesi’nin de antik kent içerisinde yer alması kentin ziyaret edilirliğini artırıyor.

Zeytinliova: Zeytinliova, Manisa Akhisar gezilecek yerler arasında doğal güzelliği ile öne çıkıyor. İlçe merkezine yaklaşık 20 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan Zeytinliova, isminden de anlaşılabileceği gibi yemyeşil zeytin ağaçları ile örülü doğal bir mesire alanı olarak kullanılıyor.

Sakin bir yapıya sahip olduğu için yöre halkı olduğu kadar ilçeyi ziyarete gelen turistlerin de sıkça uğrayıp vakit geçirdiği yerlerden bir tanesi haline geliyor. Eğer siz de Akhisar çevresinde gezilecek yerler arayışında iseniz, Zeytinliova’yı gezi rotanız içerisine ekleyebilirsiniz. Burada sevdiklerinizle keyifli doğa yürüyüşleri yapabilir, mesire alanlarında piknik yapabilirsiniz.

Dilerseniz bölgede bulunan alanlarda kamp da yapabilirsiniz.

Akhisar’ın bağlı bulunduğu Manisa’da da Sidas Antik Kenti, Zincirli Örenyeri gibi değerli gezilecek mekanlar bulunuyor. Akhisar’ı gezi rotanız içerisine eklemeniz halinde bu mekanları da görmeden şehirden ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz. Bu bağlamda Akhisar gezilecek yerler rehberimizin yanı sıra sizler için hazırladığımız Manisa şehir rehberine de göz atmak isteyebilirsiniz.

Sizlere gezi rotanızdaki yerleri keşfedeceğiniz keyifli bir Akhisar yolculuğu diliyoruz.

Akhisar Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Akhisar için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Akhisar için gezilecek ücretsiz yerler : Spor Toto Akhisar Stadyumu, Akhisar Tren Garı, Ali Şefik Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Akhisar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Akhisar için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Akhisar için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Spor Toto Akhisar Stadyumu, Akhisar Tren Garı, Ali Şefik Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Akhisar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Akhisar için gezilecek yerler nelerdir?
Akhisar için gezilecek yerler : Spor Toto Akhisar Stadyumu, Akhisar Tren Garı, Ali Şefik Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Akhisar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.