Toplantı ve Organizasyon (2)
Poi (3)

Marmaris Müzesi

+ 5 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Marmaris Müzesi Hakkında

Marmaris Kalesi ve Arkeoloji Müzesi, eski kalenin içinde bulunmaktadır. Ziyaretçilerine Marmaris Kalesi içinde hizmet veren müzede; Marmaris çevresindeki ören yerlerinden çıkartılan eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Müze binasına ev sahipliği yapan, milattan önce 2. yüzyılda inşa edilmiş olan Marmaris Kalesi, Ege Denizi ve Akdeniz arasında geçişin sağlandığı bir noktada bulunması nedeniyle tarihteki önemli kaleler arasında gösterilmektedir. Cumhuriyet öncesinden yakın tarihe kadar evlerin bulunduğu bir yaşama ev sahipliği yapan Marmaris Kalesi, 1980–1990 arasında restore edilmiştir. Restorasyonu 1991’de tamamlanan kale TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müze olarak ziyaretçilerine kapılarını açmıştır. Müzenin arkeoloji salonu ve bahçesinde Hellenistik, Roma ve Bizans çağlarına ait amforalar ile Datça Knidos kazısı, Cennet Adası, Nimara Mağarası kazısı, Emecik Arkaik Tapınak kazısı, Burgaz, Hisarönü kazılarında açığa çıkarılan pişmiş topraktan yapılmış kandiller, şişeler, figürinler, çeşitli kaplar, cam eserler, ok uçları, sikkeler ve süs eşyaları sergilemektedir. Marmaris için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Marmaris otelleri adresini ve Marmaris gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Marmaris Müzesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
16.05.2013
Misafir
Marmaris Müzesi
Konaklamınızı Marmaris otellerinden birinde gerçekleştirecekseniz eğer gezi listenizin başına Marmaris Müzesi'ni yazmayı unutmayın. Marmaris otel fiyatları sizlere çeşitli alternatifler sunuyor. Her bütçeye uygun konaklama seçeneklerini Marmaris'te bulabilirsiniz.
5/5 Mükemmel
16.05.2013
Ece Kaya
Marmaris Müzesi
Konaklamınızı Marmaris otellerinden birinde gerçekleştirecekseniz eğer gezi listenizin başına Marmaris Müzesi\'ni yazmayı unutmayın. Marmaris otel fiyatları sizlere çeşitli alternatifler sunuyor. Her bütçeye uygun konaklama seçeneklerini `Marmaris`\'de bulabilirsiniz.