Manisa Celal Bayar Üniversitesi
Manisa Celal Bayar Üniversitesi - Görsel 1
Manisa Celal Bayar Üniversitesi - Görsel 2
Manisa Celal Bayar Üniversitesi - Görsel 3
Manisa Celal Bayar Üniversitesi - Görsel 4
6 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hakkında

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Türkiye’ nin Manisa ilinde bulunan bir devlet üniversitesidir. Manisa Celal Bayar Üniversitesi, 11 Temmuz 1992 tarihinde Manisa’ da Yunus Emre ilçesinde kurulmuştur. Üniversite ismini, milli mücadele yıllarında Atatürk’ ün yanında yer alan ve son Osmanlı Mebusan Meclisi’ nde Saruhan Mebusluğu yapmış olan Celal Bayar’ dan almıştır.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, bölgenin sosyal ve kültürel gereksinimlerine de cevap vermektedir. Aynı zamanda üniversite, simge olarak da Manisa Lalesini kullanmaktadır.

Bugün Manisa Celal Bayar Üniversitesi, 14 fakülte, 3 yüksekokul, 15 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 27 araştırma merkezi ve araştırma uygulama hastanesi (Üniversite Hastanesi) olmak üzere toplam 63 birim ile eğitim-öğretim hayatına devam etmektedir. Üniversite, 1614 akademik personeli ile yaklaşık 55 bin öğrencisine eğitim sunmaktadır.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Ege Bölgesi’ nin en büyük 3 üniversitesinden biridir. Manisa şehir merkezine 16 km mesafede olan ve Manisa Otogarı’ na 15 km uzaklıkta bulunan Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ ne, özel araçla ve çeşitli toplu taşıma, servis araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.

Yorum / Değerlendirme

Manisa Celal Bayar Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?