Malgaca İçmeleri

  • İzmir / Urla

Malgaca İçmeleri

Malgaca İçmeleri, Ege'nin incisi İzmir'in Urla ilçesi sınırları içinde bulunmaktadır. Urla ilçesine yaklaşık 10 kilometre mesafedeki Malgaca İçmeleri, İzmir - Çeşme yolu üzerinde yer almaktadır. İzmir Merkez'e uzaklığı ise 42 kilometredir. Urla'nın doğasının en güzel yerlerinin birinde konumlanmış olan Malgaca İçmeleri, özellikle ılıca mevsimlerinde turistlerin ziyaret ettiği bölgelerinden biridir.

Malgaca İçmeleri'nin su sıcaklığı yaklaşık olarak 22 derece civarındadır. İçme suyunun özellikle mide, bağırsak, karaciğer ve safra yolları hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Buraya gelenler Malgaca İçmeleri'nden toplamda üç gün kadar faydalanarak, kalmaktadır.

Çevrede konaklama tesisleri bulunmadığı için günü birlik gezilerle de gelenler olmaktadır. Suyu sert olduğu için sadece üç gün süren tedavi sürecinden ayrı; sadece ılıcanın büyüsüne şahit olmak isteyenlerin de ilgi odağı olan Malgaca İçmeleri, eşsiz güzelliğiyle sizi ziyaretine beklemektedir.

Üç kaynak vardır. Malgaça içmeleri, çok eski yıllardan beri bilinmektedir. Bugün de büyük ilgi görür. Konaklama tesisleri yapılmıştır. İçme üç gün sürer. Ilık bir sudur. Tuz miktarı fazladır.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın