Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Sultan Selim Camii
Sultan Selim Camii - Görsel 1
Sultan Selim Camii - Görsel 2
Sultan Selim Camii - Görsel 3
Sultan Selim Camii - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Sultan Selim Camii Hakkında

Osmanlı'nın izlerine rastlanan şehirlerimizden biridir Konya. Birçok şehzadenin sancağa çıktığı bu şehir, o dönemlerde inşa edilen yapıların bazılarını günümüze kadar ulaştırmayı başarmıştır. Öncelikle, Konya gezinizde görmeniz gereken birçok tarihi yer bulunmaktadır. Alaaddin Camisi, İnce Minareli Medrese ve Mevlana Türbesi şehrin en çok ziyaret edilen noktalarından sadece birkaçıdır.

Konya'daki gezinize Selimiye Camisi'ni de dahil etmenizi öneririz. Şehzade Selim'in Konya Valisi iken yaptırdığı Selimiye Camisi'ni Mimar Sinan'ı yaptığı düşünülmektedir. Cami Konya'nın en güzel tarihi eseri olarak kabul edilmektedir. Konya Selimiye Camisi mimari açıdan İstanbul'daki eski Fatih Camisi'ne benzetilmektedir. Caminin yakınında birçok otel bulunmaktadır.

Konya Selimiye Camisi yakınındaki otelleri ve otel fiyatlarını internet üzerinden araştırıp rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Otel fiyatları mevsimlere göre değişiklik göstermektedir. Konya Selimiye Camisi'nin hem dış mimarisi hem de iç dekorasyonu hafızalarınızdan hiç çıkmayacak. Şehrin en güzel yapıları arasındaki Konya Selimiye Camisi, gezi listenizin ilk sıralarında mutlaka yerini almalı.

Yorum / Değerlendirme

Sultan Selim Camii
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?