Kayacı Vadisi

  • Mersin / Erdemli

Kayacı Vadisi

Mersin'in coğrafyasını güzelleştiren Kayacı Vadisi, Erdemli ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Sahip olduğu yeşilliklerle, insana huzur veren bir havası olan vadi, içerisindeki Limonlu Çayı ile de göz doldurmaktadır.

Kayacı Vadisi'nde yürüyüşler yapılabilirken, piknik alanı olarak da kullanılır. Özellikle Adana ve Mersin'den gelen halkın günübirlik ziyaretleriyle kalabalıklaşır. Vadinin içerisinde uzanan Limonlu Çayı, 130 kilometre uzunluğunda olup, Akdeniz'e dökülmektedir. Vadi boyunca dinlenebileceğiniz lokantalar bulunuyor. Dilerseniz bu lokantaların birinde Limonlu Çayı'na karşı güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

Bu yaz yolunuz Erdemli'den geçerse eğer, Kayacı Vadisi'ni gezilecek yerler listenize mutlaka dahil etmelisiniz. Vadi, tüm güzelliğiyle keyifli ve huzur verici saatler sunacak sizlere. Konaklama seçenekleri için, Mersin otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

9 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
9
Gideceğiz o kadar yola değer
10

-

Bence, Kayacı vadisi nde bir tek Amcanın Yeri yeşili doğası akarsu kenarında oturma ve yüzme yerleri sıkması ayranı çayı kahvesi mükemmel, hele birde saç tava yedik helal olsun amca ellerine sağlık çok güzel olmuş tertemiz her zaman geldiğimizde aile yeri besbelli alkol falan yok içende yok hep aileler oluyor, zaten işletmeyide aile çalıştırıyor güler yüzlü bir amca var harika sohbet ettik şakacıda kendisi kısacası .. Devamını Göster

9
Çok tatlı bir yer
5

-

Herkezin gormek istedigi yerlerden cok tatli bir yer yanliz doktorun yeri var adam çok pahalı bir surahi ayran daha giriste 20 tl aliyorlar neymis efendim restorantta 100tllik yemek yersek 20 tlyi geri veriyor adamin yeri oyle biyerdeki gidene kadar acikiyosun lamos vadisene geliyosun 7km dagi tirmaniyosun oraya gidecekseniz tavsiyem restauranta girmeyin orasi park verin 20 tl ucreti gidin ilerde mangalinizi yiyin d.. Devamını Göster

9
Fahiş fiyatlar
2

-

Çok güzel bir yer ama her şey kazık marka. 1kilo tavuk yanında öylesine hazır, basit bir salata 60 TL. Her şey çok pahalı. Maliyenin el atması lazım, işletmelerin denetlenmesi lazım. Herkes kafasına göre fiyat belirliyor. Fahiş fiyatlar, tavsiye etmem işletmeleri.

9
İsteksizce sipariş alıyorlar
2

-

Çok vasat bir yer. Sipariş veriyorsun, Adana kebap yok, köfte yok, kuşbaşı yok, sadece incik ve az bir şey pirzola var dedi. Yarım saat 45 dakika oldu, gelen, giden yok. 10 tane masa var. Bizi sıraya koymuşlar, önce onlara sonra bize vereceklermiş. Ölme eşeğim ölme. Bir de çok isteksizce sipariş alıyorlar. Umursamıyorlar, pek tavsiye etmem...

9
Otobüs veya dolmuş çalışıyor mu?
10

-

Adana'dan geleceğim, araba yok. Otobüs veya dolmuş çalışıyor mu oralara?

9
Doğa harika ama
10

-

İşletme anlamında sıkıntılı bir yer. Doğa harika ama işletme iyi değil. Araba ile giremedim yer yok. Yaya da kelle başı 5 TL. Biz gittik 12 kişi. Kızıp geri döndüm. Aslanlı da bir kuzu pirzola yedik ki... Yapanın ellerine sağlık. Hem de ekonomik.

9
kayaci vadisi
10

-

Kayacı Vadisi, Erdemli'nin Limonlu Beldesi'nde kalıyor. Mersin'den Kızkalesi'ne doğru ilerlerken yolun sağından vadiye giriş bulunuyor. Ana yoldan saptıktan yaklaşık 5 kilometre sonra karşınıza Adam Kayalar ve kaya mezarları çıkıyor. Yaklaşık bir 10 kilometre kadar iç kısımda, Devamını Göster

9
Ergin Kızılkuş tarafından...
10

-

Geçen hafta sonu oradaydım, harika bir yer. Piknik yapıp etrafı gezdik, tarihi mekanlar da çok ilgi çekici. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

9
Kayacı Vadisi
10

-

İnsanların yeterince tanımadığı çok güzel bir yer... Tanıtımı iyi yapılırsa Erdemli için bulunmaz bir değer. Ama tanıtımından önce yolunun yapılması gerek.