Kazım karabekir
Neredekal.com
Kayseri Gezilecek Yerler
Karahayıt Kaplıcaları

Karahayıt Kaplıcaları

+ 5 Fotoğraf
3.5/5
Çok İyi
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Karahayıt Kaplıcaları Hakkında

Karahayıt Kaplıcaları, şifalı sıcak sularıyla ünlü Denizli Pamukkale’deki termal kaplıcasının bir uzantısıdır. Karahayıt Kaplıcaları, Pamukkale’ye Denizli’nin Karahayıt kasabasında bulunmaktadır. Pamukkale kaplıcalarının uzantısı olmasıyla Karahayıt kaplıca sularının bileşimi, Pamukkale kaynağıyla benzerlikler göstermektedir. Bölge halkının sıkça ziyaret ettiği Karahayıt günümüzde yurdun dört bir köşesinden misafirlerini ağırlamaktadır. Karahayıt Kaplıcaları hangi hastalıklara iyi gelir? Karahayıt termal suyunun sıcaklığı 42, 50, 56 santigrat arasında değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda içme suyu olarak da kullanılabilen Karahayıt Kaplıcaları sindirim sistemi, mide, bağırsak, karaciğer, safra yolları ve birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Bölgeye ulaşımın da oldukça rahat olması, ev tipi pansiyonların, apart dairelerin ve yıldızlı otellerin hizmet vermesi de buranın tercih edilebilirliliğini arttıran etmenlerdendir. Eşsiz bir sağlık kaynağı olduğu Ege Üniversitesi Hidroklimatoloji Enstitüsü’nde çalışan bilim insanlarının yaptığı araştırma sonrası belirttiği raporla da onaylanmıştır. Birçok hastalığa şifa verdiği bilinen Karahayıt Kaplıcaları doğanın en güzel yerlerinden birinde ziyaretçilerini beklemektedir. Hem sağlık hem tatil diyorsanız Karahayıt Kaplıcaları tam da istediğiniz bir nokta. Tatiliniz sırasında Pamukkale Travertenleri’ni, Güney Şelalesi’ni, Laodikya Antik Kenti’ni ve Ağlayan Kaya Şelalesi’ni gezerek keyifli ve şaşırtıcı zamanlar geçirebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

3.5/5
Çok İyi
4 değerlendirme
Karahayıt Kaplıcaları
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
2/5 Ortalama
11.02.2016
Misafir
Küçük bir sıcak su kaynağı
Ben kaplıcalara gitmedim. `Karahayıt`’ta gezilecek hiçbir yer yok. Küçük bir sıcak su kaynağı ve minik bir traverten oluşu var. Rotanızı Ağlayan Kaya Şelalesi'ne çevirin. 45 dakikalık zor bir yolcuğun sonunda balık yiyip doğanın tadını çıkarın zamanınız varsa. Hocanın Yeri tabelalarını takip edin. Kaplıcalarla ilgili yorum yapamayacağım.
2/5 Ortalama
11.02.2016
elif ucuncu
Küçük bir sıcak su kaynağı
Ben kaplıcalara gitmedim. `Karahayıt`’ta gezilecek hiçbir yer yok. Küçük bir sıcak su kaynağı ve minik bir traverten oluşu var. Rotanızı [mekan=aglayan-kaya-selalesi]Ağlayan Kaya Şelalesi[/mekan]’ne çevirin. 45 dakikalık zor bir yolcuğun sonunda balık yiyip doğanın tadını çıkarın zamanınız varsa. Hocanın Yeri tabelalarını takip edin. Kaplıcalarla ilgili yorum yapamayacağım.
5/5 Mükemmel
02.12.2014
Misafir
karahayit kaplicalari
`Karahayıt` gerçekten harika.
5/5 Mükemmel
02.12.2014
halit edremit
karahayit kaplicalari
`Karahayıt` gerçekten harika. Ayrıca [otel=pam-thermal-otel]Pam Termal Otel[/otel]’de müthiş bir SGK anlaşması da olan fizik tedavi hastanesi mevcut. Hele masaj ve çamur sarmalama harika, tavsiyemdir.

Konum

Haritada gör