Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Karaburun Büyük Ada
Karaburun Büyük Ada - Görsel 1
Karaburun Büyük Ada - Görsel 2
Karaburun Büyük Ada - Görsel 3
Karaburun Büyük Ada - Görsel 4
6 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Karaburun Büyük Ada Hakkında

İzmir'in en doğallığını koruyabilmiş ilçelerinden biri olan Karaburun'da yer alıyor Karaburun Büyük Ada. Hani Karaburun'daki iskeleden ufka baktığınızda gözünüze çarpan o kara parçası var ya, işte o Karaburun Büyük Ada'nın ta kendisi oluyor. Zaten Karaburun'un merkezinden görülebilen en büyük ada da Karaburun Büyük Ada.

Sahip Adası olarak da bilinen Karaburun Büyük Ada'daki yerleşim alanı tamamen keçilere ait. İnsan eli değmeden o keçiler nasıl barınıyor orada diye merak ediyorsanız, balıkçılar sağ olsun. Her gün keçilerin ihtiyacı olan taze suyu, Karaburun balıkçıları bidonlarla taşıyorlar Karaburun Büyük Ada'ya. Ege Bölgesi'nin meşhur kırlangıçları da sıkça görülüyor burada.

Yani anlayacağınız, adada tamamen doğal bir yaşam hakim. Karaburun sahilinde dolaşırken burnunuza birden kekik kokusu çalınırsa, bilin ki Karaburun Büyük Ada'dan geliyordur. Zira ada üzerinde en fazla yetişen bitki türü kekik. Olur da bir gün yolunuz Karaburun'a düşerse, sahilden bir balıkçı teknesi kiralayın ve Karaburun Büyük Ada'nın keçileriyle tanışın.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Karaburun Büyük Ada
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?