Kalpazankaya Restaurant

₺ ₺ ₺
₺ ₺
Deniz Mahsülleri + 4
Bu restaurant menüleri Deniz Mahsülleri,Salata,Türk Mutfağı,Tatlı mutfak türlerinden oluşmaktadır.
+ 9 Fotoğraf
4/5
Mükemmel
7 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Kalpazankaya Restaurant Hakkında

Kalpazankaya Restaurant’ın ana yemeğini balık çeşitleri ve özellikle doğal olarak kuyuda pişen "tandır kebabı" ve ızgaralar olusturmaktadır. Ada’nın arka tarafında yer almakta ve özellikle gün batımının an ve an izlendiği bir yerdedir. Açık alanda bahar ve yaz aylarında ağaçların altında kuş cıvıltıları ile yemek yiyeceğiniz doğa ile iç içe nadir restaurantlardan biri... Şehrin gürültüsünden uzak doğa içindeki mekanımızın hemen altında Kalpazankaya Plajı bulunmaktadır. Ayrıca, yatları ve tekneleri ile gelecek olan misafirlerimiz için beş adet tonoz bulunmakta ve zodiac bot ile alınmaktadırlar. Özellikle, kır dügünleri ve her türlü davet ve özel günler düzenlemeye çok uygun bir mekan... Kış aylarında (kasım-mart arası) haftasonları hizmet vermekteyiz.

Yorum / Değerlendirme

4/5
Mükemmel
7 değerlendirme
Kalpazankaya Restaurant
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
03.07.2019
Remzi biyiklioglu
Gidilmesi ve görülmesi gereken bir yer
Hayretler içerisinde yorumları okuyorum. Benim yıllardır gittiğim ve her gittiğimde de keyif aldığım yerlerden biri. İnanılmaz manzarası, sessizliği, hele ki İlknur Hanım’ın ilgisi… Arif var tabi sağ olsun bir de Mehmet keza öyle ama ben burada yazılanları okuduktan sonra acaba ben başka bir yere mi gidiyorum diye düşünmeden edemedim. Gidilmesi ve görülmesi gereken bir yer.
2/5 Ortalama
05.06.2016
Ersin yılmaz
210 lira gerçekten çok fazlaydı
Epeyce bir yoldan sonra ulaştığımız yerin manzarasına diyecek yok. Hemen her masada rezerve olduğunu çok kaba bir şekilde bayan hostesimizden öğrendik ( kaba bir tonla rezerve olan masalara kesinlikle oturamazsınız şeklinde), bunun yerine (hoş geldiniz, masalarımızın çoğunluğu rezerveli fakat şuradaki veya şu şu masalarmış uygundur denebilirdi). Daha sonrasında komimiz geldi, sipariş almam yasak dedi fakat bir şekilde siparişi almak zorunda kaldı, 3 meze, 1 çoban salata, 1 karides güveç, 1 porsiyon istavrit (7 adet ), 1 porsiyon tekir (5 adet,) 2 çay, 1 tatlı (tahin helvası) ortalarda olmayan garson hesabı tam 200,00 olarak getirdi. Komimize gayretinden dolayı 10 lira bahşiş verdik. Her ne olursa olsun yaşadığımız tecrübe ve aldığımız servis için 210 lira gerçekten çok fazlaydı. Yani nasıl hesaplarsanız hesaplayın, yediğimiz balıklar istavrit ve tekir. Bir daha gider miyim, kesinlikle hayır. `Burgazada` iskele yakınındaki balık restoranları kesinlikle çok daha kaliteli ve uygun, en azından güler yüz var. Not: Ayrıca Kalpazankaya mesire yeri olması gerekirken, Kalpazankaya Restaurant olarak bütün alan parsellenmiş gibi. Yani yersen zihniyeti burada da işliyor ne yazık ki?
2/5 Ortalama
23.09.2013
Misafir
Tavırlar kötü
Muhteşem bir manzara ve umursamaz bir tutumla karşılandığımız mekânda rezervasyonumuz olduğu halde tesadüfen boşalan bir masaya lütfen oturtulduk. Geç gelen lezzetli mezelere çevremizdeki 5 masanın garsonlarla tartışmaları eşlik etti. Rakımız ısınırken garsondan gelen bardak kalmadı açıklaması cabası. Tüm gece 4 ayrı garsondan defalarca istediğim ve asla gelmeyen şal. Bütün bunlar olurken pes edip kendi servisini yapan masalara biz de katıldık ve hesap geldiğinde her siparişe eklenmiş! rakam ve siparişini vermediğimiz mezeler son nokta. Bir daha adımımı atmam.
5/5 Mükemmel
26.08.2013
Misafir
Gün batımı manzarası muhteşem
Manzarayı gördüğümde yok böyle bir güzellik dedim. Hele ki gün batımı sizi büyüleyecek. Mezeleri çok leziz, servisi hızlı, personeli güler yüzü ve ilgili. Eş, dost, sevdiklerinizle birlikte gidin, çok keyifli vakit geçireceksiniz.
5/5 Mükemmel
22.08.2013
Misafir
Rakının vazgeçilmez adresi
Her gittiğimde başka bir güzelliğine vurulduğum `Burgazada`'nın en güzel köşesidir Kalpazankaya. İster ada meydanından faytonla, ister bisikletle, isterseniz de 25 dakikalık bir yürüyüşle çıkabilirsiniz buraya. Özellikle bahar ve yaz aylarında rakı-peynir-karpuzun, birbirinden leziz mezelerin, taş plaktan gelen müziklerin, sakinliğin, evrenin sunduğu tüm güzelliklerin adresidir benim için. Öyle büyüleyici bir manzarası vardır ki, dalıp gidersiniz saatlerce zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Çünkü zaman ve mekan kavramını anlamını yitirir burada. Öyle huzur kokan bir atmosferi vardır ki, sır diye sakladığınız her şey dökülüverir dudaklarınızdan bir anda. Kalpazankaya'nın güzelliği hafifletir ruhunuzu, günahlarınızı sanki.
Daha fazla yorum gör