İstanbul Modern Sanat Müzesi

  • İstanbul / Beyoğlu / Asmalımescit
  • Meşrutiyet Cad. No. 99

İstanbul Modern Sanat Müzesi

Türkiye'nin sanatsal yaratıcılığını ve kültürel kimliğini ulusal ve uluslararası sanat ortamıyla paylaşmak amacıyla 2004 yılında ülkemizin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olarak kurulan İstanbul Modern, disiplinlerarası etkinliklere ev sahipliği yapmakta.

Müzenin koleksiyonları, sergileri ve eğitim programları, her kesimden ziyaretçiye sanatı sevdirmeyi ve ziyaretçilerin etkin biçimde sanata katılımlarını sağlamayı hedeflemekte.

İstanbul Boğazı'nın kıyısındaki Karaköy'de 8.000 metrekarelik bir alana kurulan ve 14 yıl boyunca faaliyetlerini bu binada sürdüren İstanbul Modern, yeni binası tamamlanana kadar, Mayıs 2018 itibariyle 3 yıl boyunca Beyoğlu'ndaki geçici mekânında ziyaretçilerini ağırlamakta. Süreli ve sürekli sergi salonları, fotoğraf galerisi, eğitim ve sosyal programları, kütüphane, sinema, kafe ve mağazasıyla kültürel faaliyetlerini sürdürmekte.

Pazar ve pazartesi günleri kapalı olan İstanbul Modern Sanat Müzesi'ni salı-cumartesi günleri arası 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

<strong>İstanbul Modern Sanat Müzesi iletişim bilgileri:</strong>
<b>Telefon:</b> +90 212 334 73 00
<b>Adres:</b> Asmalımescit Mah. Meşrutiyet Cad. No:99 Beyoğlu/İstanbul
<b>Web:</b> <a href ="http://www.istanbulmodern.org/">http://www.istanbulmodern.org/</a>

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
İstanbul Modern Sanat Müzesi
10

-

Perşembe günü halk günü. Tüm sergiler ücretsiz olarak gezilebiliyor.