Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
İstanbul Bilgi Üniversitesi
İstanbul Bilgi Üniversitesi - Görsel 1
İstanbul Bilgi Üniversitesi - Görsel 2
İstanbul Bilgi Üniversitesi - Görsel 3
İstanbul Bilgi Üniversitesi - Görsel 4
7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hakkında

İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul/Eyüp'te 7 Haziran 1996 tarihinde kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. ‘ 'Okul için değil yaşam için öğrenmeliyiz'' ilkesi ile yola çıkan İstanbul Bilgi Üniversitesi; Kuştepe, Dolapdere, Santralistanbul ve Kozyatağı olmak üzere 4 kampüste toplam 206. 000 m2 alanda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi şu anda; 1.

500 akademik personeli ile 20. 000'den fazla öğrencisine 7 fakülte, 3 enstitü, 4 yüksekokul ve 3 meslek yüksekokulu ile eğitim sağlamaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi; 2006 yılında eğitim ve araştırma kalitesini arttırmak adına ve Türkiye'de dünya ile rekabet edebilecek bir üniversite olma hedefleriyle, dünyanın en büyük uluslararası eğitim ağlarından olan Laureate Education ile uzun vadeli bir iş birliğine giderek bu ağın bir parçası olmuştur.

Şehir merkezine oldukça yakın konumda olan ve İstanbul Havalimanı'na 35 km mesafede bulunan İstanbul Bilgi Üniversitesi'ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.

Yorum / Değerlendirme

İstanbul Bilgi Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?