İstanbul Arel Üniversitesi
İstanbul Arel Üniversitesi - Görsel 1
İstanbul Arel Üniversitesi - Görsel 2
İstanbul Arel Üniversitesi - Görsel 3
İstanbul Arel Üniversitesi - Görsel 4
8 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

İstanbul Arel Üniversitesi Hakkında

İstanbul Arel Üniversitesi, 18 Mayıs 2007 tarihinde İstanbul ili’ nde kurulmuş olan bir vakıf üniversitesidir. Kemal Gözükara Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2007 yılında kurulan İstanbul Arel Üniversitesi, Yüksek Öğretim Yasası çerçevesinde kamu tüzel kişiliği, mali ve idari özerkliği bulunan bir vakıf üniversitesidir.

İstanbul Arel Üniversitesi’ nde genel olarak eğitim dili İngilize’ dir ve aynı zamanda öğrencilerin isteğine bağlı olarak ikinci bir yabancı dil öğrenme olanağı da bulunmaktadır. İki yerleşkeden oluşan İstanbul Arel Üniversitesi’ nde; Meslek Yüksek Okulları Sefaköy Yerleşkesinde, Fakülteler ve Yüksek Okullar ise Tepekent Yerleşkesinde eğitim vermektedir.

İstanbul Arel Üniversitesi; 7 fakülte, 2 yüksekokul, 3 enstitü, 1 meslek yüksekokulu ile eğitim öğretim hayatında bulunmaktadır. Şehir merkezine oldukça yakın olan ve İstanbul Havalimanı’ na 50 km mesafede bulunan İstanbul Arel Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

İstanbul Arel Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?