Galatasaray Adası

  • İstanbul / Beşiktaş / Kuruçeşme

Galatasaray Adası

İstanbul Boğazı'nın en güzel parçalarından biridir Galatasaray Adası. Törenlere, davetlere ve önemli toplantılara ev sahipliği yapan ada, Suada olarak da adlandırılmaktadır.

Adada restoranlar bulunmaktadır ve güzel bir akşam yemeği organize edenlerin ilk aklına gelen adreslerden biridir. Galatasaray Su Adası, yaz aylarında boğazın ortasında havuza girme imkânı da sunuyor. İstanbul'un en gözde eğlence mekânları arasında gösteriliyor aynı zamanda. Adaya niçin giderseniz gidin kesinlikle çok eğleneceksiniz.

Galatasaray Adası, Beşiktaş-Kuruçeşme'de bulunmaktadır ve ulaşımı oldukça kolaydır. İstanbul Boğazı'nı 360 derece görebilme imkanınız bulunan adaya Deniz Taksi kullanarak veya kendi teknenizle ulaşabilirsiniz. Beşiktaş'ta bulunan Saray Koleksiyonları Müzesi, Dolmabahçe Camii, Ihlamur Kasrı, Aşiyan Müzesi ve Yıldız Korusu hafta sonlarınızı değerlendirebileceğiniz tarihi mekanlar arasındadır.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Galatasaray Adası
10

-

İstanbul gece ve sosyal hayatı için önemli noktalardan birisi. Adaya, sahilden düzenli olarak ücretsiz tekne ile geçiş var. Yazın havuzu çok rağbet görüyor ve Türkiye'nin ünlü bir kaç gece klübüne ev sahipliği yapıyor. Yaz sıcağında serinlemek ve gece eğlenmek için cazip bir mekan.