Frankie İstanbul

  • İstanbul / Şişli / Nişantaşı
  • Teşvikiye Cad. Sofa Hotel No:41

Frankie İstanbul

Nişantaşı'ndaki Sofa Hotel bünyesinde Mayıs 2012′de açılan Frankie İstanbul, Restaurant ve Bar-Lounge konsepti ile hizmet veren seçkin bir mekan.

Türk ve Akdeniz yemeklerinden oluşan oldukça geniş mönüsü, çok sayıda yerli ve yabancı şarap çeşidi ile zengin kavı, üst düzey servis ve kaliteli eğlence anlayışıyla Sofa Otel'in çatı katında lezzet sunan Frankie İstanbul, Avrupa yakasının en şık ve iddialı restaurantlarından biri konumunda. Ünlü şarkıcı Sezen Aksu'da mekanın ortakları arasında.

Frankie İstanbul, yaz aylarında tamamen açılan tavan ve terasıyla da hizmet verecek olan mekan içkinizi yudumlarken İstanbul manzarasının seyrine dalacağınız bir atmosfer sunuyor.

Frankie İstanbul'un mutfağı, açılış öncesi Maximilan J.W. Thomae tarafından kuruldu. 15 yıldır Türkiye'nin sayısız hotel ve restaurantlarında Executive Chef olarak görev yapan Thomae, Türk ve Dünya mutfağına getirdiği yenilikçi yaklaşımını, Frankie İstanbul'un mutfağına açılış esnasında tam destek vererek gösterdi.

Frankie İstanbul'un mutfağının Executive Chef koltuğunda ise yepyeni bir isim var: Şef Symeon Triantyfylou. Mekanın mimarlığını ise daha önce birçok önemli mekanda imzası olan Fahrettin Aykut Studio üstlendi.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Eşimin doğumgünü kötü geçti
6

-

Yemekler güzel, garsonlar ilgili ancak bir hafta önceden eşimin doğum günü için rezervasyon yaptığım ve sanatçı Barbaros'un o gece sahne alacağı söylendiği halde canlı müzik yapılmadı. Barbaros çıkmayınca yerine başkası da çıkmadı. Bir zahmet telefon açıp bunun bilgisini de vermediler. Mekana geldik yemek yedik doğumgünü kutlayacağız, sanatçı yok. Misafirlerimize de rezil olduk.