Fıccın

  • İstanbul / Beyoğlu / Taksim
  • Kallavi Sok. No:13/1 - 7/1

Fıccın

Fıccın, 1996 sonunda küçük bir işletme olarak başladı hayatına. Beyoğlu'nun eşsiz güzelliğine, bildik tatlarına, yeni bir anlayışla Çerkez mutfağının en seçkin lezzetlerini de ilave ederek, uzun yıllar boyunca, her geçen gün yeni müdavimler edinerek bu güne geldi. Yılar içinde çalışma anlayışındaki titizlik, Fıccın'a ödüllerle geri döndü. Asıl adı Gabın olan Çerkez mantısı, Hürriyet gazetesinin yaptığı bir araştırma sonucunda Türkiye'de ikinci, İstanbul'da birinci oldu.

Fıccın, her sabah saat yedide açar kapılarını. Fırından yeni çıkmış poğaçalar, elmalı kurabiyeler, dumanı üzerinde ıspanaklı, peynirli gül börekleriyle günaydın der lezzet peşindeki misafirlerine.

Evlerinde yemek yemeyi hiç özlemez Fıccın'a öğlen yemeği için gelen misafirler. Evlerindeki kadar lezzetli ve taze yiyeceklerden oluşur mönü. Sürekli değişen yemek listesinden tercih yapmak zordur.
Mutfak anlayışı, sahip olduğu Beyaz Zambak Hijyen kurallarıyla sınırlı değildir. Değişik lezzet ve tatlar peşindedir bütün ekip. Yaratır ve paylaşırlar Beyoğlu'na yolu düşen her konukla.

Fıccın, sadece bir lokanta değil. Sadece bir Çerkez lokantası da değil. Lezzet anlayışını sürekli yeni ürünlerle çoğaltmak için çalışan, farklı mutfak anlayışını konuklarıyla paylaşan bir mekan.

Leyla Karakaynak

3 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
3
Fevkaladenin fevkinde mantısı olan yer
10

-

Fıccın'da yediğim patatesli mantının lezzetini başka hiçbir yerde yakalayamadım. Zeytinyağlıları, tatlıları, ana yemekleri hepsi birbirinden güzel bir Çerkez restoranı olan Fıccın'a en çok patatesli mantısından yemek için gidiyorum. Aynı sokakta 4 şubesi olan Fıccın, keşke şehrin her yerine hızla şube açsa ve sadece Taksim'e gittiğimizde değil, her zaman eşsiz tatlarından yeme fırsatı bulsak.

3
Mantı süper
8

-

Çok lezzetli yemekleri var. Mantısı özellikle harika. Meze olarak Çerkez tavuğu ve mercimek köfteyi tavsiye edebilirim.

3
İstiklal'in incisi
10

-

İstiklal'de, fiyat - kalite performansı en iyi olan mekan. Sıcak atmosferi ve saygılı ekibi mekanın artıları. Sürekli gidiyoruz. Böyle bir işletme olduğunuz için teşekkürler Fıccın.