Fevzinin Yeri

  • Muğla / Datça
  • İskele Mahallesi Kumluk Plajı Mevkii

Fevzinin Yeri

Her şey İzmir oto sanayii sitesinde otomobil yedek parça satışı ile uğraşan Fevzi Çıkıkçı' nın borcunu ödemeyen bir müşterisinin peşine düşmesi ile başlıyor.

Bir süre sonra Fevzi ÇIKIKÇI ve eşi Semra ÇIKIKÇI kendilerini Ege' nin incisi Datça'da buluyorlar. Tahsilat süresi uzayınca, Datça' da bir balık lokantası açmaya karar veriyorlar. Oldukça mütevazi küçük bir yerdir burası.

O küçük lokanta, bir süre sonra, yoğun ilgiye cevap vermeye yetersiz kalınca şimdiki yerlerine taşınmaya karar veriyor ÇIKIKÇI' lar. Fevzi bey' in balık sevdası Semra hanımın meze ustalığı ile birleşince, Datça ve Balık kavramları "Fevzi' nin Yeri" ile özdeşleşiyor zaman içerisinde.

Ulusal ve uluslarası, yazılı ve görsel medyanın ilgi odağı olan "Fevzi' nin Yeri" sıcacık atmosferi ile tam bir Ege tarzı balık mekanı ...

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Hiç tavsiye etmem
2

-

Oldukça başarısız bir işletme mantığına sahipler. Her şey iyi meze yapıp iyi balık pişirmekten ibaret değil. Müşteriye nasıl davranılması gerektiğini bilmiyorlar. Lahos balığı istedik (90 TL); bize çupra balığı (20 TL) getirdiler. Tamam, bir hata olmuştur dedik ama tavırları öyle kabaydı ki gecemiz mahvoldu...