Erdemli Talat Göktepe Çamlığı
Erdemli Talat Göktepe Çamlığı - Görsel 1
Erdemli Talat Göktepe Çamlığı - Görsel 2
Erdemli Talat Göktepe Çamlığı - Görsel 3
Erdemli Talat Göktepe Çamlığı - Görsel 4
7 Fotoğraf
2.8/5
Ortalama
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Erdemli Talat Göktepe Çamlığı Hakkında

Erdemli Talat Göktepe Çamlığı, Erdemli’ nin ilçe merkezindeki en büyük çamlık alandır. Silifke tarafından gelirken ilçe girişinde sağda, Mersin tarafından gelirken solda kalıyor. Çamlık oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Çamlığın sonunda ise sizi muhteşem bir plaj bekliyor olacak.

Erdemli Çamlığı; piknik yapılabilen yerleri, çadır kamp alanları ve karavan kamp alanları olan deniz kenarında bulunan yemyeşil çam ağaçlarının bulunduğu bir parktır. Çamlığın önünde boylu boyunca uzanan mavi bayraklı plajı, tertemiz ve cam gibi bir suya sahiptir.

Çamlık plajı aynı zamanda ince kumlu, kayalık ve çakıl taşlarından oluşan uzun bir sahile sahiptir. Erdemli Belediyesi, Talat Göktepe Çamlığı’ nı Milli Parklar ve İl Çevre ve Orman Müdürlüğü\’ nden kiralayarak işletiyor.

Ticari amaç güdülmeden kamu yararına hizmet etmesini amaçlayan belediye bu alan için makul ve en ekonomik düzeyde giriş ücretlerini düzenlemektedir. Çamlık kamp alanı olarak da oldukça iyi imkanlara sahiptir. Kamp alanında su kaynakları, elektrik bağlantıları, tuvaletler ve duş alanları ile ihtiyaç duyulabilecek her türlü şey bulunmaktadır.

Ayrıca; çamlığın hemen yanında buz gibi akan ve soğuk su diye bilinen bir dere var. Yazın sıcak günlerde tatilciler ve yöre halkı serinlemek için deniz yerine bu soğuk su kanalını tercih etmektedir. Özellikle altını çizerek belirtelim ki su gerçekten çok soğuk.

Hatta önce bu soğuk sulu dereye girer, sonra da denize girerseniz denizin çok sıcak olduğunu fark edeceksiniz. Konaklamayı da düşünürseniz, Mersin otelleri sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Yorum / Değerlendirme

2.8/5
Ortalama
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
4 değerlendirme
Erdemli Talat Göktepe Çamlığı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
2/5 Ortalama
Neredekal.com
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
17.05.19
Ayla ulukuş
Kalabalıkta su yetmiyor
Belediyedeyken çok iyiydi. Kalabalıkta su yetmiyor. İlaçlama, temizlik yok. Dostluklar, tabiat çok güzel.
0/5 Çok Kötü
Neredekal.com
26.08.19
Mehmet akdogan
Telefonları çalışmıyor
Merhaba, iyi günler. Böyle bir kuruluşun üstelikle ücretli bir girişi olan hükümete, belediye ait yerin verilmiş, yazılmış bir telefon numarası çalışmıyor. Alınmıyor iki gündür arıyorum çok ayıp, yazıklar olsun, hangi devirde yaşıyoruz. Siz kendiniz anlıyor musunuz, ben anlamadım. Paralı ama maalesef hizmet yok. Herhalde para da yok. Yazıklar olsun. İşte bir ayıbımız daha, gerçi bunu sizler ciddiye bile almazsınız da ben yazdım. İyi günler dilerim.
1/5 Kötü
Neredekal.com
Yorum puanı 1
21.05.20
Misafir
Hizmet sıfır
Ben Antalya’dan geldim ve çocuklarla Erdemli çamlığına piknik yapmaya gittik. Gördüğüm ilk durum girişte gereksiz yere para alınması. Gereksiz diyorum çünkü hizmet sıfır. Tuvalet çok kirli, lavabolar giderseniz içiniz dışına çıkar ve bir de arabalar içeride giderken aman Allah’ım bir toz anlatamam. Kamp yerine gelince kum kum kum. Ayaklarınız kuma gömülüyor ama insanlar hala çadır kurmak için yer arıyorlar. Demek ki başka gidebilecekleri yer olmadığından kaynaklanıyor onun içinde bakım sıfırın altında. Ben bu anımı 2019 yılında yaptığım tatil izlenimleri olarak paylaşıyorum belki dikkate alınır.
2/5 Ortalama
Neredekal.com
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
15.06.20
Misafir
Bakımsız
Tesis yer ve konum olarak çok güzel fakat temizlik ve bakım yeterli değil. Ücretli olmasına rağmen bakımsız. Biraz bakımla mükemmel bir yer olur.