Erdemli Talat Göktepe Çamlığı

  • Mersin / Erdemli

Erdemli Talat Göktepe Çamlığı

Erdemli Talat Göktepe Çamlığı, Erdemli'nin ilçe merkezindeki en büyük çamlık alandır. Silifke tarafından gelirken ilçe girişinde sağda, Mersin tarafından gelirken solda kalıyor. Çamlık oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Çamlığın sonunda ise sizi muhteşem bir plaj bekliyor olacak.

Erdemli Çamlığı; piknik yapılabilen yerleri, çadır kamp alanları ve karavan kamp alanları olan deniz kenarında bulunan yemyeşil çam ağaçlarının bulunduğu bir parktır. Çamlığın önünde boylu boyunca uzanan mavi bayraklı plajı, tertemiz ve cam gibi bir suya sahiptir.

Çamlık plajı aynı zamanda ince kumlu, kayalık ve çakıl taşlarından oluşan uzun bir sahile sahiptir. Erdemli Belediyesi, Talat Göktepe Çamlığı'nı Milli Parklar ve İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'nden kiralayarak işletiyor. Ticari amaç güdülmeden kamu yararına hizmet etmesini amaçlayan belediye bu alan için makul ve en ekonomik düzeyde giriş ücretlerini düzenlemektedir. Çamlık kamp alanı olarak da oldukça iyi imkanlara sahiptir.

Kamp alanında su kaynakları, elektrik bağlantıları, tuvaletler ve duş alanları ile ihtiyaç duyulabilecek her türlü şey bulunmaktadır. Ayrıca; çamlığın hemen yanında buz gibi akan ve soğuk su diye bilinen bir dere var. Yazın sıcak günlerde tatilciler ve yöre halkı serinlemek için deniz yerine bu soğuk su kanalını tercih etmektedir. Özellikle altını çizerek belirtelim ki su gerçekten çok soğuk. Hatta önce bu soğuk sulu dereye girer, sonra da denize girerseniz denizin çok sıcak olduğunu fark edeceksiniz. Konaklamayı da düşünürseniz, Mersin otelleri sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

12 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
12
Bakımsız
5

-

Tesis yer ve konum olarak çok güzel fakat temizlik ve bakım yeterli değil. Ücretli olmasına rağmen bakımsız. Biraz bakımla mükemmel bir yer olur.

12
Hizmet sıfır
2

-

Ben Antalya'dan geldim ve çocuklarla Erdemli çamlığına piknik yapmaya gittik. Gördüğüm ilk durum girişte gereksiz yere para alınması. Gereksiz diyorum çünkü hizmet sıfır. Tuvalet çok kirli, lavabolar giderseniz içiniz dışına çıkar ve bir de arabalar içeride giderken aman Allah'ım bir toz anlatamam. Kamp yerine gelince kum kum kum. Ayaklarınız kuma gömülüyor ama insanlar hala çadır kurmak için yer arıyorlar. Demek ki.. Devamını Göster

12
Telefonları çalışmıyor
1

-

Merhaba, iyi günler. Böyle bir kuruluşun üstelikle ücretli bir girişi olan hükümete, belediye ait yerin verilmiş, yazılmış bir telefon numarası çalışmıyor. Alınmıyor iki gündür arıyorum çok ayıp, yazıklar olsun, hangi devirde yaşıyoruz. Siz kendiniz anlıyor musunuz, ben anlamadım. Paralı ama maalesef hizmet yok. Herhalde para da yok. Yazıklar olsun. İşte bir ayıbımız daha, gerçi bunu sizler ciddiye bile almazsınız d.. Devamını Göster

12
Kalabalıkta su yetmiyor
5

-

Belediyedeyken çok iyiydi. Kalabalıkta su yetmiyor. İlaçlama, temizlik yok. Dostluklar, tabiat çok güzel.

12
Yılan, akrep, vs. gibi şeyler oluyor mu?
10

-

Benim merak ettiğim şey ilk kez biz kamp alanına gideceğiz. Yılan, akrep, vs. gibi şeyler oluyor mu? Yardımcı olursanız memnun olurum.

12
Eski havası bozulmuş
2

-

Nerde eski kamp alanı... Vay haline. Bakım 0. Yazık gerçekten. Ne çöpler alınıyor, ne tuvaletler, duşlar temizleniyor. Görevlilerin yüzünü göremiyoruz. Ama kapıdan girerken peşin para almayı biliyorlar. Helal etmiyorum hakkımı. Aldıkları parayı haketsinler. Bu yazılanları yetkililer okumuyor mu? Gerekli yerlere de şikayetimi bildireceğim. Azıcık değer verin bu halka yahu.

12
Sakin bir yer
8

-

Çadır yeri Ücreti 25 TL. Elektrik var. Duş banyo sıcak su tuvalet var ücretsiz. Buzdolabı var, kiralanıyor. Sakin, pek fazla çadır kampçısı yok. Geniş temiz sayılır. Hava serin, sıcak nem bunaltmıyor. Deniz dalgalı ve derin. Plaj taşlı. Kapıda çadır kiralayan kişiler var.

12
Uygun fiyat
10

-

Biz çok beğendik. İlla otel veya pansiyon olmasına gerek yok. Çadır kurup kamp yapmanın zevki de çok farklı ve güzel. Eğer sizin çadırınız yoksa oradan da temin edebiliyorsunuz ama genelde dolu oluyor. Hem uygun fiyata istediğiniz gibi bir tatil geçiriyorsunuz hem de şehir sesinden uzak, yemyeşil ağaçların altında mis gibi bir havada tatil yapıyorsunuz. Hem zaten orada ilaçlama yapıyorlar, tuvaletleri, banyoları, mu.. Devamını Göster

12
Tıklım tıklım olan yerler bomboş
1

-

Vallahi şimdi orman 7 bölgeye bağlı. Mersin milli parklara geçmiş durumda ve girmeye korkarsınız çünkü milli parklar oranın imparatoru olmuş vaziyette. Hiçbir hizmeti yok ve halkı elinden gelse, gerçi elinde artık içeri almayacak ve kimse de yok, olanlar da kaçıyor. İnsana ve halka hiçbir saygıları yok ancak tek dertleri mevzuat. Oralarda bir şeyler dönüyor ama hadi hayırlısı. Güzelim yer, orada hayatımız geçti, şim.. Devamını Göster

12
Güzel, eğlenceli, sessiz
10

-

Güzel, eğlenceli, sessiz, biz ailecek beğeniyoruz.

12
Yanından geçmenin bile gereksiz olduğu bir yer
4

-

Erdemli halkının sadece pazarları piknik için kullandığı ve diğer günlerde yanından geçmenin bile gereksiz olduğu bir yerdir. Nedeni ise gerekli düzenin yapılmamasıdır. Herhangi bir otel, pansiyon, vb. şeyler yoktur. İstediğiniz takdirde kamp yapabilirsiniz ama o da kendi imkanlarınızla. (Çadır, yiyecek, içecek, vb.)

12
Ercan. Kaya tarafından...
10

-

Valla iki gündür arıyorum, cevap vermiyorlar. Oraya gitsem bana nasıl hizmet verecekler?