Dilruba Restaurant

  • İstanbul / Üsküdar
  • Fethi Paşa Korusu Fıstıkağacı

Dilruba Restaurant

Üsküdar'da, tarihi Fethipaşa Korusu'nun tepesinde; top çamların süslediği İstanbul Boğazı manzaralı bir mekanda bulunan Dilruba Restaurant, Osmanlı ve Anadolu mutfağından esinlenen yemekleri damak zevkinize sunuyor.

Fethipaşa Korusu: Üsküdar`ın kuzeyinden başlayarak bütün sırt ve yamaçları kapsadıktan sonra Kuzguncuk tepesinde biten koru, adını 2. Mahmut (1808-1839) ve Abdülmecid (1839-1861) döneminde Tophane Müşiri olan Damat Fethi Ahmet Paşa'dan almış.

Korunun son sahibi paşanın torunlarından avukat Şevket Mocan`dır.

Yazar Cemil Meriç de bu koru içindeki evde uzun bir süre oturmuştur. Koruda en çok görülen ağaç türleri; kermes meşesi, defne, akça kesme, sakızağacı, erguvan, ve gümüşi ıhlamurdur.

Korunun yukarı kısmında sıralar halinde dikilmiş Kızıl Çamlar, Fıstık Çamları, Sedirler ve Sakızağacı büyük çap ve boylara ulaşmış anıtsal nitelikte ağaçlardır.

Ayrıca; at kestanesi, saplı meşe, akdut, trabzon hurması, yalancı akasya, dişbudak, porsuk, yeşil kartopu, japon taflanı ve japon kadife çamı bulunmaktadır.

İşte böyle güzel bir ortamda bulunan Dilruba Restaurant, uzun yıldır müşterilerini memnun etmek ve onlara en iyi hizmeti sunmak için çalışıyor.

Çamların gölgesinde çayınızı yudumlamak ve bu mekanda birkaç saat geçirmek, özellikle sabahları yeşillikler arasındaki "yürüyüş parkurları"nda stres atmak ve spor yapmak için eşi bulunmaz bir yer.

Dilruba Restaurant Dilruba Bahçesi, Cafeterya ve Restaurant olmak üzere üç ana bölümden oluşuyor. Dilruba Bahçesi, büyük havuzu ve bin kişilik kapasitesiyle özellikle yaz aylarında doyumsuz keyifler sunuyor.

Dilruba Bahçesi'ndeki Cafeteryada dürüm, gözleme, tost ve meşrubat çeşitleriyle açlığınızı giderip Boğaz manzarasıyla "nargile" keyfi yapabilirsiniz.

Yaklaşık 500 kişiyi aynı anda ağırlayabilen Dilruba Restaurant'ta otopark sorunu bulunmamaktadır. Bu lezzetlerin tadına varabilmek için rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

13 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
13
Çok iyi
10

-

Her hafta olmasa da iki hafta da bir kesin oradayız ama şu fiyatlarda bir daha indirim olsa daha da iyi olacak yani ama yine de çok iyi.

13
Manzarası çok güzel
8

-

Fiyatları uçurmuşlar ama künefesi ve manzarası çok güzel, değer.

13
Künefesi nefis
8

-

Arkadaşlarla nargile içmeye geldik. Nefis künefesini yedik, geri döndük. Tavsiye edilir.

13
Fiyatları biraz artmış
6

-

Fiyatları biraz uçurmuşlar ama manzarası ve yemekleri denenmeye değer.

13
Hafta içi kahvaltısı çok güzel
8

-

Hafta içi kahvaltısı çok güzel ve uygun fiyata. Manzara tartışılmaz, fakat kapıda bizi bir canavar karşıladı. :))

13
Hiç ucuz değil
2

-

Bu kadar kötü bir kafe nasıl olabilir, inanamıyorum. Çayı bile doğru dürüst yapamıyorlar. Tatlılar sanki 10 günlük, taş gibi. Tatlı mı yiyorsunuz tuzlu mu belli değil. Hiç ucuz olmayan bu mekana sadece 1 kere gelinir. 2. kez gelende de bence akıl yoktur.

13
Pişman olduk
2

-

Tamamıyla kötü bir yer, hizmet kalitesi sıfır, ramazanda gittik pişman olduk. 2 hafta önceden yer ayırttık, yer bulamadık. Gittiğimizde kıyı köşelere oturttular ve yemekler çok soğuktu. Zaten bir ana yemek gelene kadar 15 dk. geçti. Memnun kalmadığımızı söylememize rağmen hiç aldırış bile etmediler, ne yapalım diyorlar. Kesinlikle o kuruma hakkımızı helal etmiyoruz, çalışanlarda suç bulmuyorum, orayı yönlendiren kiş.. Devamını Göster

13
Her şey çok özensizdi
2

-

Hiç yakışmadı sana Dilruba Restaurant... Daha önce de birçok kez geldiğim bu restoranda, kahvaltı olsun akşam yemeği olsun daima memnun ayrılmıştım. Fakat Ramazan'da beni hayal kırıklığına uğrattı. İftariye tabağı dediği 1 dilim peynir kurumuş gibi, yemeye cesaret ister, domates salatalığa baktığında pörsümüş, buruşmuş, onun dışında pek iftariye tabağı göremedim. Çorbası lezzetliydi fakat soğuk geldi, ana yemek dedi.. Devamını Göster

13
Sakın ha
2

-

Böyle bir mekan yok. Sinirlerinizi alt üst etmeye kurulmuş gibi. 6 günlük otelde 2 gün kalıp gidilir mi? 2 gün de güç bela... Odalar felaket kötü, banyo şıp şıp su çekmiyor. 10 saatlik yolculuk dağ tepe ardından neler gördük. Odamız hazır değil, personel ayrı bir dert. Youtube'da yorumlar var, onları da okuyun. Havuz berbat, hele ailede gençler varsa onları hiç götürmeyin. Hiçbir aktivite yok. Bu sene daha iyi bir t.. Devamını Göster

13
Tatsız yemekler ve kötü hizmet
2

-

Zaten sadece mekan güzel, gerisi yalan.

13
Davranış biçimleri berbat
2

-

Yemek tatları olarak güzel bir yer ama davranış biçimi olarak 3. sınıf esnaf lokantası bile daha kibardır. Bu düşüncem Dilruba'nın eski müşterisi olarak. En son davranış biçimleri yüzünden şartellerim attı. Eşim ve oğlum yanımda olmasa sıkıntı büyük olurdu. Tekrar ediyorum, yemek olarak tatları güzel ama davranış biçimi olarak inanın siz bunu hak etmiyorsunuz.

13
Osmanişname
10

-

Yeni favorim Osmanişname. Mutlaka gidip görmenizi, bu lezzeti tatmanızı tavsiye ederim.

13
Sizin köpeğiniz de var sizi alamayız
2

-

Hafta içi telefon açıp 10 kişi için randevu alacaktım ama köpeğimiz de var dedim. Telefondaki bayan da olur sorun yok dedi. Ben de o zaman bahçede manzarası düzgün bir yerden rezervasyon yapar mısınız dedim tamam siz merak etmeyin dedi. Pazar sabahı toplanıp gittik... Bizi kapıda karşılayan ve yerimizi gösterecek olan olan kişi içeride bir yer göstererek burası yeriniz dedi. Ama biz bahçe için rezervasyon yapmıştık .. Devamını Göster