Dağkapı Otelleri

Diyarbakır Surları’nın kuzeye açılan kapısı Dağkapı, tarihi dokusuyla büyüleyici bir atmosfere sahip…Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Dağkapı Otelleri ve Dağkapı Otel Fiyatları

Diyarbakır Surları'nın kuzeye açılan kapısı Dağkapı, tarihi dokusuyla büyüleyici bir atmosfere sahip…

Diyarbakır'ın ciğerleriyle meşhur olan tarihi mekanlarından biri Dağkapı. Hemen önünde çeşitli gösterilerin, Ramazan eğlencelerinin düzenlediği büyük bir meydana ev sahipliği yapan Dağkapı'da şimdilerde birçok sanat galerisi ve turist danışma ofisi de bulunuyor. Diyarbakır Surları'nın kuzeye açılan kapısı olan Dağkapı, bu yönüyle Harput Kapısı ismiyle de anılıyor. Tarihi dokusunu yitirmemiş olan Dağkapı, Diyarbakır'ın mutlaka görülmesi gereken adreslerinden biri.

Tarihi ve turist değeri nedeniyle çevresinde birçok konaklama alternatifi bulunuyor Dağkapı'nın. Özellikle Diyarbakır Merkez'de uygun fiyata konaklamak isteyenler fazlasıyla tercih ediyor Dağkapı otellerini. Genellikle 4 yıldızlı otellerden oluşan Dağkapı otelleri, hem iş hem de turistik konaklamalar için fazlasıyla ideal bir seçenek.

Dağkapı otelleri, oldukça konforlu, şık ve modern konaklama birimlerine sahipler. Dağkapı otellerinin çoğunda kendi bünyelerinde işlettikleri bar ve restoran bulunuyor. Bununla birlikte çoğu Dağkapı otelinde spor salonu ve sauna gibi birimler de yer alıyor. Dağkapı otelleri, evinizdeki sıcaklığı lüks hizmet anlayışıyla birleştirerek, bir otelden beklenilenin fazlasını sunuyor misafirlerine.

Sizin de yolunuz bir gün Diyarbakır'a düşerse eğer, merkezi bir konaklama için Dağkapı'yı tercih edebilir ve Dağkapı otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz. Vakit kaybetmeden sitemiz üzerinde yer alan Dağkapı otellerini incelemeye başlayabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Harput Kapısı ismiyle de bilinen Dağkapı, Diyarbakır'ın mutlaka görülmesi gereken tarihi mekanlarından biri…

Diyarbakır Suları'nın kuzeye açılan kapısı Dağkapı, Diyarbakır'da ciğer dendi mi akla ilk gelen yerlerden biri. Şehrin önemli tarihi mekanlarından biri olan Dağkapı'da, Ramazan eğlencelerinin ve çeşitli gösterilerin düzenlendiği bir meydan bulunuyor. Şimdilerde bu meydanın çevresinde birkaç sanat galerisi ve turist dayanışma ofisleri de yer alamaya başladı. Harput Kapısı olarak da bilinen Dağkapı, tarihi dokusunu koruyabilmiş olan ve şehirde mutlaka görülmesi gereken mekanlardan biri.

Tüm bu yönleriyle Dağkapı, hem iş amaçlı hem de turistik seyahat amacıyla şehre gelenlerin konaklamak için en çok tercih ettiği bölgelerden biri. Bununla birlikte, Diyarbakır Merkez'de uygun fiyatlı konaklamanın adresi de yine Dağkapı otelleri.

Dağkapı otel fiyatları her gelir düzeyine hitap edebiliyor ve bu yönüyle de konaklama masraflarını minimuma indirmek isteyenleri fazlasıyla mutlu ediyor. Dağkapı otel fiyatları genellikle oda fiyatı olarak ücretlendiriliyor, ancak içlerinde kişi başı olarak da değerlendirilenler de yok değil. Otelin hizmet kalitesine ve misafirlerine sağladığı imkanlara göre değişkenlik gösteriyor Dağkapı otel fiyatları. Yine de her bütçeye uygun bir otel bulabilmek mümkün Dağkapı'da. Genel olarak 2017 Dağkapı otel fiyatlarının 65 TL ile 120 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Siz de, Diyarbakır'ın tarihini yakından tanımak ve hem merkezi hem de uygun fiyatlı bir konaklama gerçekleştirmek istiyorsanız eğer, Dağkapı'yı tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Dağkapı otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hatta erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek, Dağkapı otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanma şansı elde edebilirsiniz. Vakit kaybetmeden sitemiz üzerinde yer alan Dağkapı otellerini ve Dağkapı otel fiyatlarını incelemeye başlayabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Dağkapı otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
SV Business Otel Diyarbakır
SV Business Otel Diyarbakır

-

Odalar soğuktu

1. İnternetteki resimlerle odaların hiç alakası yok. Nerede güzel hazırlanıp çekilmiş resim varsa sırf göz boyamak için internete yüklenmiş. 2. Biz ailecek kaldık, kışın çocuğumuz aralık soğuğunda üşümesin diye bir gün önceden telefonla akşam yemek çıkıyor mu diye sormamıza rağmen bizi hem saat 7'ye kadar beklettiler hem de yoğunluk olmadığı için yemek çıkarmıyoruz dediler, bir de pişkin pişkin biz size yemek söyletiriz dışarıdan dediler. Sanki biz sizden biliyoruz dışarıda yemesini. 3. Eşimin sınavı vardı sabah, yine gelmeden okulu sordum telefondan otele yakın mı diye, yakın dediler. Okulu görüp geldim, yakınlıkları hiç alakası bile yok. 4. Odalar soğuktu, bizim de çocuk olunca doğal olarak doğalgazı almalarını istedik. Tamam, saati değil ama açacağız sizin için dediler ama aradan neredeyse yine bir 2 saat geçti, yani yine vaktinde açtılar. Sözde bize kıyak yapıp erken açacaklardı. 5. Yıldız olarak 4 yıldızı kesinlikle hak etmiyor. Sauna arızalı, hamam yok, spor salonu kapalı. Antalya'da 5 yıldızlı otelde kalmış biri olarak oradaki 2 yıldızlı bir otel bile buradan iyidir diyebilirim. 6. Fiyat/kalite dengesi zaten sıfır. 7. Sonuç olarak uçuk fiyat, sıfır kalite ve hizmet planlamada 10 üzerinden herhalde bir 4 falan verirdim...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Park Vadi Hotel
Park Vadi Hotel

-

Süper

Gerek hotelin kendisi, gerek çalışanları, gerekse 24 saat sıcak içecek servisiyle, kahvaltısıyla harika bir hotel...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
SV Business Otel Diyarbakır
SV Business Otel Diyarbakır

-

Çok güzel bir otel

Tarihi yerlere çok yakın, temiz ve güzel bir otel. Çalışanları çok yardımsever. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Park Vadi Hotel
Park Vadi Hotel

-

Muhteşem bir otel

Diyarbakır'da en iyi otellerden biri Park Vadi Hotel'dir. Hizmet konusunda takdiri hak kazanmış bir tesis olup Güneydoğu çevresinde en iyi otellerinden biri olduğunu ispatlamıştır. Çok teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
SV Business Otel Diyarbakır
SV Business Otel Diyarbakır

-

Kirli

Hijyen yok.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)