D-Marin Göcek

  • Fethiye / Göcek
  • 48310

D-Marin Göcek

Konum : Enlem 36°44'.9 Kuzey Boylam 28°56'.6 Doğu
VHF Kanalı : 73
Çağrı Sinyali : D-Marin Göcek

D-Marin Göcek Türkiye'nin güneybatı kıyısında, Fethiye Körfezi içinde yer almaktadır. Dalaman Havaalanı :D-Marin Göcek, Avrupa'nın birçok büyük şehrine yaz boyunca günlük seferlerin düzenlendiği Dalaman Havaalanı'na yalnızca 22 km'dir. Kış aylarındaysa ulaşım için İstanbul aktarmalı uçuşlardan yararlanabilir ya da direkt Antalya uçuşunun ardından, Toros dağlarının eşsiz manzarası ve doğasının eşliğinde kara yoluyla Göcek'e ulaşabilirsiniz.Dalaman havaalanının özel uçaklar tarafından kullanılabilmesinin yanı sıra, D-Marin Göcek'in deniz uçağı hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Şehir Merkezi:D-Marin Göcek, Göcek şehir merkezinden yalnızca 5 dakika uzaklıktadır. Göcek koyunun ve marinanın konumundan dolayı, yılın 12 ayı yatçılar için güvenilir bir konaklama sağlanmaktadır.

“'D-Marin Göcek'i nasıl bulabilirim?”'
Marinaya güney yönünden yaklaşırken... Kapıdağı Yarımadası ve Göcek Tersane Adası'nı iskele tarafınızda bırakarak rotanızı Peksimet Adası'ndan yaklaşık 030°T kuzey doğuya çevirin. Tersane Adası'nı tam olarak geçtiğinizdeyse, rotanızı yaklaşık 010°T kuzey kuzey doğu yönüne çevirin. Bu şekilde, Yassıca Adaları'nı geçmiş olacaksınız. İleride, doğu ucunda deniz feneri bulunan Göcek Adası'nı göreceksiniz. Fenerin ışığı iskele tarafınızda kaldığında, yaklaşık 325°T'lik bir açıyla kuzey batıya dönün. Bu dönüşle, koyun girişindeki dar geçide girmiş olacaksınız. D-Marin Göcek bu koyda sancak tarafınızdaki ilk marinadır. Buradan, giriş kanalımıza açık bir geçiş yolu sağlayan tehlike şamandıralarıyla işaretlenmiş dalgakıran pontonumuz sancak tarafınızda kalacak şekilde geçeceksiniz. Giriş şamandırasına geldiğinizde, marina kanalına girmek için rotanızı sancağa çevirin. Burası, iskele ve sancak kanal şamandıralarıyla belirlenmiştir. Marinaya girer girmez size yardım etmek ve sizi belirlenen bağlama yerine götürmek üzere personelimiz hazır bulunacaktır.

Marinaya 12 Adalar yönünden yaklaşırken... Anakara ile adaların açığı arasından geçtiğinizi göz önünde bulundurarak, kuzey kuzey doğuya yönelirseniz sabit pruvanızda D-Marin Göcek olacaktır. Tehlike şamandıralarıyla işaretlenmiş dalgakıran pontonumuzu göreceksiniz. Burada iskeleye dönmeli ve giriş şamandıramız için rotanızı kuzeybatıya çevirmelisiniz.
Giriş şamandırasına geldiğinizde, marina kanalına girmek için rotanızı sancağa çevirin. Burası, iskele ve sancak kanal şamandıralarıyla belirlenmiştir. Marinaya girer girmez size yardım etmek ve sizi belirlenen bağlama yerine götürmek üzere personelimiz hazır bulunacaktır. Marinaya varışınızda çabuk yardım alabilmek için, lütfen tahmini varış saatinizden 15 dakika önce VHF kanalı 73'ten marinayı arayınız.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Tek handikap fiyat
10

-

Harika bir konumu var. Yemekleri gerçekten çok güzel. Tek handikap fiyat.