Kepez
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi - Görsel 1
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi - Görsel 2
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi - Görsel 3
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi - Görsel 4
7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hakkında

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Çanakkale ili merkezine bağlı bulunan bir devlet üniversitesidir. 3 Temmuz 1992 tarihinde kurulan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Trakya Üniversitesi’ nden devredilen eğitim fakülteleri ve meslek yüksekokulları ile eğitim-öğretim hayatına başlamıştır.

Daha sonra açılan yeni kampüs ve fakültelerle birlikte Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, SCIMAGO 2012 yıllık raporunda dünyanın en iyi 1500 üniversitesinden biri olarak listelenmiştir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, 7 tanesi kent merkezinde bulunan toplam 15 adet yerleşkeye sahiptir.

Çanakkale Onsekiz Üniversitesi günümüzde; 14 fakülte, 4 enstitü, 8 yüksekokul, 13 meslek yüksekokulu ve 31 araştırma-uygulama merkezi ile beraber 70 eğitim birimine ulaşmış seviyededir. Yaklaşık olarak 45 bin öğrencinin bulunduğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ nde, 1600 akademik personel eğitim sağlamaktadır.

Çanakkale şehir merkezine 7 km mesafede olan ve Çanakkale Havalimanı’ na 5 km uzaklıkta bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma, servis araçları ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?