Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Bursa Yenişehir Havalimanı

+ 5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Bursa Yenişehir Havalimanı Hakkında

Daha önceden askeri hava meydanı olarak hizmet veren Bursa Yenişehir Havalimanı, bölgede sivil uçuşa elverişli bir havalimanının olmaması sebebiyle, sivil trafiğe açılmıştır. Bursa'nın Yunuseli semtimde bulunan Yenişehir Havalimanı; 7 adet park yerine, apronla pisti birbirini bağlayan bir tane taksi yoluna, terminal binasına, ek hizmet binalarına ve araç yoluna sahiptir.

DHMİ'ye ait olan Bursa Yenişehir Havalimanı iç ve dış hatlar binasının ortak kullanımı için büyük bir terminale sahiptir. İç ve dış hatlar terminal binasında; bir cafe, gazete satış bayii, DHMİ sağlık ünitesi ve araç kiralama bürosu bulunmaktadır. Bursa'dan yapacağınız yolcuklarda Yenişehir Havalimanı sizlere kolay ve hızlı bir yolculuk sunacak.

Yılın her mevsimi hizmet vermeye devam eden Bursa Yenişehir Havalimanı, aynı zamanda kargo terminaline de sahiptir. 2001 yılında açılan kargo terminali, 9460 m2 kapalı alana ve 10. 000 m2 otopark alanı mevcuttur. Havalimanı, şehir merkezine yakın bir yerde olup, ulaşımı kolaydır.

Yorum / Değerlendirme

Bursa Yenişehir Havalimanı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör