Toplantı ve Organizasyon (1)
Poi (3)

Bozcaada Kalesi

+ 4 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
3 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Bozcaada Kalesi Hakkında

Bozcaada Kalesi, deniz yolu ile ulaştığınız adaya yaklaşırken dikkatinizi çeken ilk yapı. Ada merkezinin sağında tüm heybeti ve güzelliği ile Bozcaada’ya ayak basanları selamlar. Bozcaada Kalesi’nin ilk yapılışı hakkında kesin bilgi bulunmamakla birlikte kale, Venedikliler, Cenevizliler, Fenikeliler ve Osmanlı tarafından kullanılmıştır. Konumu itibari ile Bozcaada istilalara açık bir konumdadır, bunda ötürü Kale oldukça büyük yapılmıştır. Kalenin aktif olduğu dönemlerde üç tarafı denizle çevrili kalenin kara tarafı 10 m. genişliğinde bir hendekle karadan içi su dolu bir hendekle ayrılmış. Asma kapı ile erişilen kalede şu an sabit bir köprü vardır. Osmanlı döneminde içerisinde iki camii de bulunan kale şu an festival dönemlerinde ve adaya gelen tarih meraklılarının ziyaret ettiği bir yapıdır. İçerisinde anforaların sergilendiği bir müzede vardır.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
3 değerlendirme
Bozcaada Kalesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
29.10.2018
Erdin Ersoy
Tavsiye ederim
Mia Ada evinde kaldım. Rahat ve huzurlu bir yer. Tavsiye ederim, mutlaka kalın. Akşamları ise Battı Balık'da yemek yiyin derim. Her şeyin tazesi ve lezzetlisi mevcut. Fiyat makul.
5/5 Mükemmel
29.10.2018
Erdin Ersoy
Tavsiye ederim
Mia Ada evinde kaldım. Rahat ve huzurlu bir yer. Tavsiye ederim, mutlaka kalın. Akşamları ise "Battı Balık"da yemek yiyin derim. Her şeyin tazesi ve lezzetlisi mevcut. Fiyat makul.
4/5 Mükemmel
12.04.2017
Seyma ozlu
Adanın en beğendiğim yeri.