Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu Gölcük

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi

  • Bolu / Bolu Merkez / Bolu Gölcük
  • BAİBÜ Gölköy Yerleşkesi, 14030 Merkez/Bolu

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ); 3 Temmuz 1992 tarihinde Bolu'da kurulmuş, ilk vakıf destekli devlet üniversitesidir.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu'nun önde gelen iş adamlarından İzzet Baysal tarafından kurulan İzzet Baysal Vakfı tarafından desteklenmektedir. İstanbul ve Ankara illerinin arasında doğal güzelliklerle örtülü, Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biridir Abant İzzet Baysal Üniversitesi. Açıldığı günden bugüne hızla büyüyen üniversitenin, beş ilçede olmak üzere (Gerede, Mengen, Mudurnu, Yeniçağa, Seben) 5 yerleşkesi bulunmaktadır.

16 fakülte, 4 enstitü, 2 yüksekokul, 8 meslek yüksekokulu ve 16 araştırma-uygulama merkezinin bulunduğu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde, bu eğitim birimlerinde bulunan 1450 öğretim elemanı, yaklaşık 33 bin öğrenciye eğitim hizmeti sağlamaktadır. Abant İzzet Baysal Üniversitesi tüm öğrencilerine, kaliteli ve çağdaş eğitim ortamı sunmanın gururunu yaşamaktadır.

Bolu şehir merkezine 8 km uzaklıkta olan ve Bolu Otogarı'na 5 km mesafede bulunan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma, servis araçları ile rahatça ulaşım sağlanabilmektedir.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın