Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi - Görsel 1
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi - Görsel 2
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi - Görsel 3
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi - Görsel 4
9 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hakkında

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ); 3 Temmuz 1992 tarihinde Bolu’ da kurulmuş, ilk vakıf destekli devlet üniversitesidir. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu’ nun önde gelen iş adamlarından İzzet Baysal tarafından kurulan İzzet Baysal Vakfı tarafından desteklenmektedir.

İstanbul ve Ankara illerinin arasında doğal güzelliklerle örtülü, Türkiye’ nin en iyi üniversitelerinden biridir Abant İzzet Baysal Üniversitesi. Açıldığı günden bugüne hızla büyüyen üniversitenin, beş ilçede olmak üzere (Gerede, Mengen, Mudurnu, Yeniçağa, Seben) 5 yerleşkesi bulunmaktadır.

16 fakülte, 4 enstitü, 2 yüksekokul, 8 meslek yüksekokulu ve 16 araştırma-uygulama merkezinin bulunduğu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ nde, bu eğitim birimlerinde bulunan 1450 öğretim elemanı, yaklaşık 33 bin öğrenciye eğitim hizmeti sağlamaktadır. Abant İzzet Baysal Üniversitesi tüm öğrencilerine, kaliteli ve çağdaş eğitim ortamı sunmanın gururunu yaşamaktadır.

Bolu şehir merkezine 8 km uzaklıkta olan ve Bolu Otogarı’ na 5 km mesafede bulunan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma, servis araçları ile rahatça ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?