Boğaziçi Tuzla Gölü

  • Muğla / Milas / Boğaziçi

Boğaziçi Tuzla Gölü

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı olan Boğaziçi mevkiinde yer alıyor Boğaziçi Tuza Gölü. Suyu hafif tuzlu ve acımsı olan Boğaziçi Tuzla Gölü, kuşların yaşamlarını idame ettirebilmelerini sağlayan birçok balık, deniz yosunu ve küçük canlı türünü barındırıyor içerisinde. Boğaziçi Tuzla Gölü, her yıl 2 bin flamingoya ev sahipliği yapıyor aynı zamanda.

Boğaziçi Tuzla Gölü'ndeki çeşitlilik sadece kuşlarla sınırlı değil. Yaban hayvanları için de önemli bir yaşam alanı Boğaziçi Tuzla Gölü. Özellikle su kaplumbağası, çeşitli yılan türleri, yaban domuzu, porsuk, tilki ve oklukirpi gibi nesli tükenen hayvanlara rastlanabiliyor Boğaziçi Tuza Gölü'nde.

Eğer yolunuz bir gün Milas'a düşerse, Boğaziçi Tuzla Gölü'nü mutlaka görün. Özellikle flamingoların sürü halinde havalandıklarında, pembe ve siyah kanatlarıyla oluşturdukları görsel şölen kesinlikle görülmesi gereken bir manzara. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Pembe pamuk helva gibi kuşlar
10

-

Pembe pamuk helva gibi kuşlar. :) Çok severim pembeyi. Söylerken bile neşeleniyorum. Pembe kuş derken daha bir neşeleniyorum. Flamingolar, 'Allı Turnalar' ne güzelsiniz. Pembe şekerler sizi seviyorum. Flamingoları mutlaka seyretmeye gidin. Günbatımında öylece durun ve bakın.