Her Mevsim; Kartepe, Rota Önerileri

Her Mevsim; Kartepe

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Her Mevsim; Kartepe

24 saat içinde her mevsimi gözler önüne seren Kartepe; çevresinde bulunan otellerle, pansiyonlarla ve tesislerle uygun bir tatilin tek adresi konumda...

Yılın her mevsimi farklı renklere bürünen Kartepe; Kocaeli'nin Maşukiye ilçesinin kuzeyinde kalmaktadır. Bu eşsiz bölge günübirlik turlarla keşfediliyor ya da kış aylarında tam bir kayak merkezi olmasından dolayı kış tatilleri Kartepe'de geçiriliyor. Samanlı Dağı'nın en yüksek tepesi olan Kartepe'de kayın, çınar ve meşe ağaçlarının arasında, sonbahar aylarında da unutulmaz yürüyüşler yapılabiliyor.
İzmit Körfezi ile Sapanca Gölü'ne hakim olan Kartepe'de ıhlamur ağaçlarının müthiş kokusu bu bölgeye tatil için gelenleri ağırlayan güzellikler arasında. Orman içindeki Yayla Deresi'nin meydana getirdiği çağlayanların üzerine kurulmuş olan Alabalık Vadisi, yayla ve kanyonları keşfetmek, yıl içerisindeki biriken tüm stresleri bir anda yok etmeye yetiyor. Doğa ve kış sporları tutkunlarının ilk tercih ettiği yerler arasında olan Kartepe'de çiçek üretim seraları da bulunmaktadır.
Kartepe, Türkiye'nin dört bir yanından gelen tatilcileri buluşturmaya devam ediyor. Kışın kayak merkezi konumuna gelmesinden dolayı tercih edilirken; yazın yayla havasını yaşamayı sevenlere ev sahipliği yapıyor. Kalabalık ve karmaşadan kurtulmak isteyen herkesi davet eden Kartepe; her mevsim ziyaretçilerini büyük bir keyifle ağırlamaya devam ediyor.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)