Beşiktaş Meydanı

  • İstanbul / Beşiktaş

Beşiktaş Meydanı

İstanbul'un belki de en kalabalık meydanlarından biri burası. Günün her saati sürekli bir koşuşturmaca hakim. İnsan kalabalığının yanında, araç trafiği de bir hayli yoğun Beşiktaş Meydanı'nın. Bu yönüyle şehrin en kalabalık ve canlı meydanlarından biri olduğunu söylemek mümkün Beşiktaş Meydanı için.

Beşiktaş semtinin bu en kalabalık olan bölgesi, İstanbulluların zaman doldurmak için sıklıkla uğradıkları bir bölge. Meydanın çevresinde yer alan restoranlar ve eğlence mekanları, sıkıcı ve uzun bir iş gününün ardından vakit geçirmek için birebir.

Bununla birlikte İstanbul Boğazı'na nazır kaç meydan var ki diye sormak istiyorum. İnsan kalabalığının içinden sıyrılıp, meydanın hemen yanındaki sahilde yer alan kayalıklardan Boğaz'ı izlemek gerçekten de müthiş bir zevk.

Beşiktaş Çarşısı da bu güzide meydanın hemen yanı başında yer alıyor. Pek çok mağaza ve pasajın yer aldığı bu çarşıda, alışverişe dair aklınıza ne geliyorsa bulabilirsiniz. Üstelik çok da uygun fiyatlara.

Eğer yolunuz İstanbul'a düşerse, Beşiktaş Meydanı'na da mutlaka bir uğrayın derim. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dilerim.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın