Ayıbalığı Koyu

  • İzmir / Karaburun / Mordoğan

Ayıbalığı Koyu

İzmir'in en temiz 5 koyundan biri olarak nitelendirilen Ayıbalığı Koyu, Karaburun'un Mordoğan beldesinde yer alıyor. Alışılmışından dışında olarak kayalıklardan meydana gelen koy, oldukça dalgasız ve sakin bir denize sahip. Koyun 5-10-20 metrelerden oluşan atlama falezleri var. Bu falezler arasında en bilinenleri ise Küçük Ayıbalığı ve Büyük Ayıbalığı.

Bu anlamda adrenalin tutkunları tarafından da bir hayli sevilen bir yer Ayıbalığı Koyu. Zira falezlere çıkmak için halat kullanmak gerekiyor. Elbette ki falezlerden atlamak zorunda değilsiniz. Koyda havuz denilen bir kısım var, oradan da sakince denize girebilmek mümkün. Burada derinlik maksimum 10 metreyi bulabiliyor.

Koyda, Karaburun Belediyesi'ne ait şemsiyeler bulunuyor ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ayrıca küçük bir kum plajı da var Ayıbalığı Koyu'nun. Ücretsiz şemsiyeler burada da mevcut. Koyun içerisinde bungalov tarzı evlerden oluşan bir konaklama tesisi de yer alıyor. Dilerseniz bu tesisten günübirlik yararlanabilir, geceleri tesiste ünlü DJ'lerin performanslarını sergiledikleri partilere de katılabilirsiniz.

Yolunuz bir gün Karaburun'a düşerse eğer, Ayıbalığı Koyu'nda denize girmeyi ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz. İzmir otelleri sayfamız, konaklamanızı seçmenizde size yardımcı olacaktır.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın