Aşşk Kahve Kuruçeşme, Kuruçeşme

Aşşk Kahve Kuruçeşme

  • İstanbul / Beşiktaş / Kuruçeşme
  • Muallim Naci Cad. No:64/B

Aşşk Kahve Kuruçeşme

Aşşk Kahve

Bir kafe'nin kapısından içeri girmemiz için birçok sebebimiz olabilir.
Atıştırmak, yorgunluk atmak, arkadaşlarla sohbet etmek, bir ortamda bulunmak, daha iyi hissetmek gibi binlerce neden sıralanabilir.

Aşşk Kahve; 1997 Ağustos ayında, İstanbul'da kafe kültürünün bu günkü kadar yaygın olmadığı bir dönemde ilk şubesini Kuruçeşme'de açtı.

Kuruçeşme Aşşk, İstanbul Boğazına sıfır ve yeşillikler içindeki bahçesiyle, saklı bir cennet gibiydi.

Özellikle yaz aylarında tercih edilirken, birçok kişi için huzur ve serinliği bir arada bulacağı bir kaçış noktası haline geldi.

Aşşk, kimilerine şarkıları, şiirleri için yazma ilhamı verirken, kimilerine kendi dinginliği içinde yolculuk yapma fırsatını sunan konseptiyle, kafe olgusunu hayatlarının bir parçası haline getirmeyi başardı.

Nişantaşı'nda Aşşk Başkadır...
2007 Nisan ayında Nişantaşı'nda da açılan Aşşk, daha çok modern ve düz çizgiye sahip olan Reasürans çarşısına da şık bir doğallık, rahatlatıcı bir ferahlık getirdi.

Nişantaşı, Kuruçeşme'den farklı olarak bir mahalle kahvesi havasına bürünürken, kısa sürede, özelikle sabah saatlerinde içilen kahveler, iş aralarında yenen öğle yemekleri ve akşamüstü içkileri için tercih edilen mekânlar arasına girdi.

Aşşk Kahve'nin menüsü lezzetli olmanın yanında ayni zamanda son derece sağlıklı.
Kahvaltılar, salatalar, tostlar, makarnalar nefistir, temizdir, özenlidir. Bitki çayları ve kahveleri meşhur, tüm meyve suları sıkmadır.

Menüdeki yemeklerin birçoğu mümkün olduğunca ev yapımı ve organiktir.
Ayni zamanda ketçap, mayonez ve barbekü sosları da ev yapımıdır, bütün yıkama suları arıtılmış, zeytinyağları sızma, tuzları deniz tuzu, ekmekleri katkısız ve doğaldır.

Aşşk Sürprizlerle dolu...
Yaz aylarında Kuruçeşme'de Kendinizi Müziğin ve eğlencenin ritmine bırakmanız için canlı Küba geceleri ve Dj eşliğinde eğlenme fırsatını yakalarken, Nişantaşı'da, zaman zaman gerçekleşen etkinliklerle hayatınıza değişik sürprizlere yer açabilirsiniz.

Aşşk'a gelmeniz dileğiyle...

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Manzara güzel
4

-

Kahvaltısı başarısız ve gereksiz pahalı bir mekan. Konum olarak İstanbul Boğazı'ndaki en iyi mekanlardan. Sadece kahve içmeye gidip manzara izlenmeli.

2
Kahve bahane, Aşşk Kahve şahane
8

-

Kuruçeşme'deki en sık gittiğim mekanlardan biridir Aşşk Kahve Kuruçeşme. Saatlerce izlemekten bıkmayacağım bir manzarası, bol köpüklü Türk kahvesi ve güler yüzlü sunumu buranın müdavimi olmam için yetti bana. :)