Asansör Restaurant

  • İzmir / Konak
  • Şehit Nihat Bey Cad. No:76/6

Asansör Restaurant

İzmir'in tarihi mekanlarından İzmir Tarihi Asansör Kulesi,1907 yılında Nesim Levi Bayraktaroğlu isimli bir Musevi hayırsever tarafından inşa edildi.

"Asansör" isimli bir tramvay durağının oluşmasına yol açacak olan asansör, Mithatpaşa ve Halil Rıfat Paşa semti arasındaki yükseklik farkından dolayı yaşlı, çocuk ve hamilelerin yüksek merdivenleri tırmanmalarının getirdiği zorluğu aşmak için yapılmıştı.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Berbat bir izlenim
2

-

Geldiğimizin ilk dakikasında manzaraya vurulup fotoğraf çekmek üzere masayı çektiğimizde densiz garsonun sert üslubuyla başladığımız güzel günü iğrenç bir hale çevirmeye yetti. Bu ahlak yoksunu insanların bu gibi yerlerde çalışmaması gerekiyor. Bir ziyaretçi olarak mekanı beğenmiş olsam da, işletme olarak berbat bir izlenim bıraktı.

2
Harika bir yer olarak görünüyor
2

-

Rezervasyon yaptırarak kafe bölümüne bu akşam gittik ancak rezervasyonumuz olmadığını söyleyerek bizi geri çevirdiler. Misafirlerime rezil oldum. Bir daha asla ama asla gitmem. Çok harika bir yer olarak görünüyor ama inanın düzensiz bir kağıt parçasına rezervasyon alıyorlar. Doğru düzgün ellerinde bir liste olmadan iş yapıyorlar. Bizimle beraber bir çifti daha çevirdiler bu şekilde. Yapılan bence büyük ayıp ve ben ç.. Devamını Göster