Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Artemis Restaurant Şarapevi
Artemis Restaurant Şarapevi - Görsel 1
Artemis Restaurant Şarapevi - Görsel 2
Artemis Restaurant Şarapevi - Görsel 3
Artemis Restaurant Şarapevi - Görsel 4
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Deniz Mahsülleri + 4
Bu restaurant menüleri Deniz Mahsülleri,Salata,Türk Mutfağı,Tatlı mutfak türlerinden oluşmaktadır.
6 Fotoğraf
2.8/5
Ortalama
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Artemis Restaurant Şarapevi Hakkında

Masal köyü Şirince’ de sıradışı bir mekan; Şirince Artemis Restaurant & Şarapevi 1996 dan bu yana yöresel yemekleri, özel üretim şaraplarıyla Şirincenin en gözde, en şık restaurantı... Konumu, dekorasyonu, sunumu, lezzeti, kalitesi, misafirperverliği ile alternatifsiz bir mekan.

Şirince, İzmir’ in Selçuk ilçesine 8 km uzaklıkta, zeytin ve incir ağaçlarının gölgesinde, tarihin tüm anılarını sokaklarında barındıran, kolkola girmiş küçücük evleriyle eski bir rum köyüdür. Yolu asfalt olan bu köye ilk çıktığınızda solda ilk göreceğiniz şey, buram buram tarih kokan görkemli binasıyla Şirince Artemis Restaurant & Şarapevi’ dir.

İki yamaca yayılmış taş evleri, bağları, bahçeleri, ballı yemişler veren incir ağaçlarını karşısına almıştır Şirince Artemis Restaurant... 196 yıllık dev çam ağaçlarıyla kendi bahçesini gölgesi altına almayı unutmadan üstelik. Böylece bu masalın en önemli kahramanı haline gelmiştir. Kuruluşu MS 5.

yy’ a kadar inen bu eski Rum köyündeki restoranın yapılış tarihi 1849 olarak tahmin edilmektedir. Tesisimizin bulunduğu binanın restorasyonu önce kültür bakanlığı tarafından başlatılmış, daha sonra turizm bakanlığı tarafından 1998 yılında köy mimarisine sadık kalınarak tamamlanmıştır. İlkokul olarak inşa edilmiş iki katlı tesisin tefriş ve dekorasyonu tarafımızdan gerçekleştirilmiştir.

Kapalı alanda ve bahçede toplam 700 kişiye aynı anda servis ve hizmet verebilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

2.8/5
Ortalama
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
Artemis Restaurant Şarapevi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?