Artemis Restaurant Şarapevi

₺ ₺ ₺
₺ ₺
Deniz Mahsülleri + 4
Bu restaurant menüleri Deniz Mahsülleri,Salata,Türk Mutfağı,Tatlı mutfak türlerinden oluşmaktadır.
+ 6 Fotoğraf
2.8/5
Ortalama
5 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Artemis Restaurant Şarapevi Hakkında

Masal köyü Şirince’de sıradışı bir mekan; Şirince Artemis Restaurant & Şarapevi 1996 dan bu yana yöresel yemekleri, özel üretim şaraplarıyla Şirincenin en gözde, en şık restaurantı.... Konumu, dekorasyonu, sunumu, lezzeti, kalitesi, misafirperverliği ile alternatifsiz bir mekan.. Şirince, İzmir’in Selçuk ilçesine 8 km uzaklıkta, zeytin ve incir ağaçlarının gölgesinde, tarihin tüm anılarını sokaklarında barındıran, kolkola girmiş küçücük evleriyle eski bir rum köyüdür. Yolu asfalt olan bu köye ilk çıktığınızda solda ilk göreceğiniz şey, buram buram tarih kokan görkemli binasıyla Şirince Artemis Restaurant & Şarapevi’dir. İki yamaca yayılmış taş evleri, bağları, bahçeleri, ballı yemişler veren incir ağaçlarını karşısına almıştır Şirince Artemis Restaurant... 196 yıllık dev çam ağaçlarıyla kendi bahçesini gölgesi altına almayı unutmadan üstelik.. Böylece bu masalın en önemli kahramanı haline gelmiştir. Kuruluşu MS 5. yy’a kadar inen bu eski Rum köyündeki restoranın yapılış tarihi 1849 olarak tahmin edilmektedir. Tesisimizin bulunduğu binanın restorasyonu önce kültür bakanlığı tarafından başlatılmış,daha sonra turizm bakanlığı tarafından 1998 yılında köy mimarisine sadık kalınarak tamamlanmıştır.İlkokul olarak inşa edilmiş iki katlı tesisin tefriş ve dekorasyonu tarafımızdan gerçekleştirilmiştir. Kapalı alanda ve bahçede toplam 700 kişiye aynı anda servis ve hizmet verebilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

2.8/5
Ortalama
5 değerlendirme
Artemis Restaurant Şarapevi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
11.10.2017
Misafir
Simetra şarabı harika
Şirince'nin en iyi manzarasına karşı oturup muhteşem bir kahvaltı yapabilirsiniz. Sonrasında kumda kahve ve nargile keyfi tavsiye edilir. Müzesini ücretsiz gezebilirsiniz. Hafta sonları canlı müzik harikaymış, ününü duyduk ama canlı müziğe kalamadık. Simetra şarabı harika.
1/5 Kötü
28.06.2017
yeşim erkuş
Mezeleri bayat
Mezeleri bayat, personeli kaba ve ilgisiz. Restoran şefi olan beyefendi mezelerin bozuk olduğunu yüksek sesle söyleyemezsiniz şeklinde kaba ifadeler kullandı. Gözleme yedik, fena değildi. Şaraplarına bir şey söyleyemem, gayet lezzetli. Bence bu kurum personel politikasını gözden geçirmeli.
4/5 Mükemmel
13.09.2013
Misafir
Güzel, huzurlu bir mekan
Bu restauranta iki kez gittim, çok memnun kaldım. Mekan ve hizmet iyi, fiyatlar ucuz olmamakla birlikte uçuk da değil. Özellikle keşkek ve şevketi bostan dedikleri bir yemekleri var, çok güzeldi.
1/5 Kötü
28.08.2013
Misafir
Türk misfairperveliğinden habersizler
Çok güzel bir tatil sonunda son olarak Şirince'ye uğradık ve Artemis Restaurant Şarapevi'ne girdik. Yemeklerimiz gelmeden önce masaya birkaç zeytin ve küçük bir tabak çemen bırakıldı. Bize isteyip istemediğimiz gibi bir soru sorulmadı. İkram sayılabilecek bu küçük atıştırmalıklar için bizden ücret talep ettiler. Konuşmaya bile değmeyecek küçük bir rakam ama kendilerini oldukça iyi gören bu işletme için büyük bir olumsuzluk. Sayelerinde Şirince'den soğuduk.
1/5 Kötü
28.08.2013
ftmdurmaz@gmail.com
Türk misfairperveliğinden habersizler
Çok güzel bir tatil sonunda son olarak `Şirince`'ye uğradık ve Artemis Restaurant Şarapevi'ne girdik. Yemeklerimiz gelmeden önce masaya birkaç zeytin ve küçük bir tabak çemen bırakıldı. Bize isteyip istemediğimiz gibi bir soru sorulmadı. İkram sayılabilecek bu küçük atıştırmalıklar için bizden ücret talep ettiler. Konuşmaya bile değmeyecek küçük bir rakam ama kendilerini oldukça iyi gören bu işletme için büyük bir olumsuzluk. Sayelerinde Şirince'den soğuduk.