Artemis Restaurant Şarapevi, Şirince

Artemis Restaurant Şarapevi

  • İzmir / Selçuk / Şirince
  • Şirince köyü

Artemis Restaurant Şarapevi

Masal köyü Şirince'de sıradışı bir mekan; Şirince Artemis Restaurant & Şarapevi

1996 dan bu yana yöresel yemekleri, özel üretim şaraplarıyla Şirincenin en gözde, en şık restaurantı.... Konumu, dekorasyonu, sunumu, lezzeti, kalitesi, misafirperverliği ile alternatifsiz bir mekan..

Şirince, İzmir'in Selçuk ilçesine 8 km uzaklıkta, zeytin ve incir ağaçlarının gölgesinde, tarihin tüm anılarını sokaklarında barındıran, kolkola girmiş küçücük evleriyle eski bir rum köyüdür. Yolu asfalt olan bu köye ilk çıktığınızda solda ilk göreceğiniz şey, buram buram tarih kokan görkemli binasıyla Şirince Artemis Restaurant & Şarapevi'dir. İki yamaca yayılmış taş evleri, bağları, bahçeleri, ballı yemişler veren incir ağaçlarını karşısına almıştır Şirince Artemis Restaurant... 196 yıllık dev çam ağaçlarıyla kendi bahçesini gölgesi altına almayı unutmadan üstelik.. Böylece bu masalın en önemli kahramanı haline gelmiştir.

Kuruluşu MS 5. yy'a kadar inen bu eski Rum köyündeki restoranın yapılış tarihi 1849 olarak tahmin edilmektedir. Tesisimizin bulunduğu binanın restorasyonu önce kültür bakanlığı tarafından başlatılmış,daha sonra turizm bakanlığı tarafından 1998 yılında köy mimarisine sadık kalınarak tamamlanmıştır.İlkokul olarak inşa edilmiş iki katlı tesisin tefriş ve dekorasyonu tarafımızdan gerçekleştirilmiştir. Kapalı alanda ve bahçede toplam 700 kişiye aynı anda servis ve hizmet verebilmektedir.

4 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
4
Simetra şarabı harika
10

-

Şirince'nin en iyi manzarasına karşı oturup muhteşem bir kahvaltı yapabilirsiniz. Sonrasında kumda kahve ve nargile keyfi tavsiye edilir. Müzesini ücretsiz gezebilirsiniz. Hafta sonları canlı müzik harikaymış, ününü duyduk ama canlı müziğe kalamadık. Simetra şarabı harika.

4
Mezeleri bayat
2

-

Mezeleri bayat, personeli kaba ve ilgisiz. Restoran şefi olan beyefendi mezelerin bozuk olduğunu yüksek sesle söyleyemezsiniz şeklinde kaba ifadeler kullandı. Gözleme yedik, fena değildi. Şaraplarına bir şey söyleyemem, gayet lezzetli. Bence bu kurum personel politikasını gözden geçirmeli.

4
Güzel, huzurlu bir mekan
8

-

Bu restauranta iki kez gittim, çok memnun kaldım. Mekan ve hizmet iyi, fiyatlar ucuz olmamakla birlikte uçuk da değil. Özellikle keşkek ve şevketi bostan dedikleri bir yemekleri var, çok güzeldi.

4
Türk misfairperveliğinden habersizler
2

-

Çok güzel bir tatil sonunda son olarak Şirince'ye uğradık ve Artemis Restaurant Şarapevi'ne girdik. Yemeklerimiz gelmeden önce masaya birkaç zeytin ve küçük bir tabak çemen bırakıldı. Bize isteyip istemediğimiz gibi bir soru sorulmadı. İkram sayılabilecek bu küçük atıştırmalıklar için bizden ücret talep ettiler. Konuşmaya bile değmeyecek küçük bir rakam ama kendilerini oldukça iyi gören bu işletme için büyük bir olu.. Devamını Göster