Ara Cafe

₺ ₺
₺ ₺ ₺
Fast food + 5
Bu restaurant menüleri Fast food,Sandviç,Kahve,Kahvaltı,Tatlı mutfak türlerinden oluşmaktadır.
+ 7 Fotoğraf
4.8/5
Mükemmel
6 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Ara Cafe Hakkında

Ara Kafe, dünyaca ünlü fotoğraf duayeni Ara Güler’in müzesinin ve 4 katlı atölyesinin giriş katında, 2001 yılının Mart ayında, sanat yönetmeni Yaşar Kartoğlu tarafından açılmıştır. İlk açıldığı günlerde daha çok bir "kafe" mantığı ile iş yapan mekan, ilerleyen zamanlarda menüsünü de zenginleştirerek öğlen ve akşam yemeği saatlerinde de "restaurant" olarak tercih edilir. Türk-Akdeniz mutfağına sahip, dört mevsimin sebzelerine göre yılda dört kez menüsünü yenileyen bir kafe - restoran haline gelmiştir. Menüden en sevilen yemeklerin isimleri ise Çıtır Tavuk Salatası, Cunda Salata, Yaprak Bonfile Salatası, Puf Böreği, Domatesli Fesleğenli Taze Makarna, Balkan Köfte, Çökertme Kebabı, Fesleğen Soslu Bonfile Yaprakları, Sakızlı Fırın Sütlaç, Çikolatalı Islak Kek, Yaşar Usta’nın Dondurması, Sütlü Türk Kahvesi, Limonata, Buzlu Elmalı Yeşil Çay, Meksika Usulü Sıcak Çikolata şeklinde sıralanabilir.

Yorum / Değerlendirme

4.8/5
Mükemmel
6 değerlendirme
Ara Cafe
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
27.08.2013
Misafir
Sütlü Türk kahvesini en güzel yapan yer
Sütlü Türk kahvesini en güzel yaan yer. Üstelik çay bardağında servis ediyorlar ve yine de doyamıyorsunuz. Ben yaz aylarında gittim ve dışarıda zar zor yer bulabildim. Ancak arkadaşlarımın söylediğine göre kış mevsiminde ayrı bir keyfi oluyormuş bu mekanın. Ara Güler'in fotoğrafları, sevimli ve antik dekorasyonu ile kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir yer.
5/5 Mükemmel
22.08.2013
Misafir
Favoriniz olacak
Sütlü Türk kahvesini tatmak için gittim. İstediğim gibi fincanda değil, çay bardağında servis ettiler. Çok lezzetliydi. Mekan çok şirin dekore edilmiş, bahçesi de harika. Mutlaka gidilmeli.
5/5 Mükemmel
27.01.2013
Misafir
Keyifli bir ara
Ara Cafe, fotoğraf sanatına gönlünü ve yıllarını vermiş Ara Güler'in sımsıcak mekanı. Özellikle sıcak yaz günlerinde biraz soluklanmak, kendi yapımları limonataları ile serinlemek için ideal ve yeri kolay bulunur bir mekan Ara Cafe. Et yemekleri ve salataları son derece lezzetli. Ara Güler'in fotoğrafları ile hazırlanmış Amerikan servisleri ise siparişinizi beklerken keyif dolu dakikalar geçirmenize olanak veriyor. Beyoğlu, Taksim tarafına yolunuz düşerse, muhakkak bir öğün uğrayın derim...
5/5 Mükemmel
27.01.2013
Özkan Hacıoğlu
Keyifli bir ara
Ara Cafe, fotoğraf sanatına gönlünü ve yıllarını vermiş Ara Güler'in sımsıcak mekanı. Özellikle sıcak yaz günlerinde biraz soluklanmak, kendi yapımları limonataları ile serinlemek için ideal ve yeri kolay bulunur bir mekan Ara Cafe. Et yemekleri ve salataları son derece lezzetli. Ara Güler'in fotoğrafları ile hazırlanmış Amerikan servisleri ise siparişinizi beklerken keyif dolu dakikalar geçirmenize olanak veriyor. `Beyoğlu`, `Taksim` tarafına yolunuz düşerse, muhakkak bir öğün uğrayın derim...
4/5 Mükemmel
23.01.2013
Misafir
Beyoğlu'nun klasiklerinden
Yazın ev yapımı limonatasını, kışın ise Meksika usulü sıcak çikolatasını mutlaka deneyin.
Daha fazla yorum gör