Almus Baraj Gölü

+ 5 Fotoğraf
4.1/5
Mükemmel
5 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Almus Baraj Gölü Hakkında

Tokat’ta bulunan Almus Baraj Gölü, doğanın en güzel hallerinden yararlanabileceğiniz, piknik ve su sporları yapabileceğiniz şehrin en etkileyici noktalarından biri. Almus Baraj Gölü, özellikle bahar ve yaz aylarında çevre ilçelerden gelen halkın gün boyu piknik yaptığı önemli bir mesire yeridir. Gölün bulunduğu bölge hem fauna hem de flora bakımından zengin. Tilki, ceylan, güvercin, sansar, dağ keçisi, ayı, domuz, bıldırcın, karatavuk ve üveyiklere ev sahipliği yapmakla birlikte; içerisinde bol yeşil bir alan oluşturan kayın, çam, meşe, ıhlamur ve sedir ağaçları bulunmakta. Yeşilırmak üzerine kurulan ve 4000 hektarlık bir alanı kapsayan Almus Baraj Gölü’nde kamp alanları da mevcut. Dilerseniz bu güzel doğanın içinde birkaç gün kamp yapabilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

4.1/5
Mükemmel
5 değerlendirme
Almus Baraj Gölü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
1/5 Kötü
19.10.2019
Can Ertekin
Tavsiye etmem
Çok bakımsız ve maalesef çok pis. Göl kenarındaki işletmeler de çok pahalı. İlçe merkezi toz toprak. Temizlik ve hijyenin uğramadığı bir yer. Tavsiye etmem.
5/5 Mükemmel
16.07.2019
Özkan Gündüzlü
Gidilmeli
Kesinlikle görülmesi gereken bir ilçe Tokat. Doğal güzelliklerinin en güzel ve doğal olduğu eşsiz manzarası olan gidildiğinde #almussehrisefa restorana gidilmesi ve armut koltuklarda suyun izlenmesini ve gemi turunu tavsiye ediyorum. Yenilmesi gereken terayağında somon güveç Almus Gölü ürününü tavsiye ediyorum.
5/5 Mükemmel
23.04.2017
Adem karlı
Çok güzel bir doğa harikası
Çok güzel bir doğa harikası. Mavi ve yeşil birlikte mükemmel. Ayrıca Almus Baraj Gölü'nde alabalık yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Kesinlikle orada bulunan restoranlarda güveçte alabalık yemenizi tavsiye ederim. Piknik alan yerleri de bulunur. Güzel bir hafta sonu için mükemmel bir tercih.
5/5 Mükemmel
28.08.2016
erkan evcıl
Doğa harika
Çok güzel bir yer. Doğa harika, yazılacak çok şeyler var. Git, gör derim.
5/5 Mükemmel
22.12.2013
Misafir
Almus Baraj Gölü
Çok güzel gezilecek, görülecek yerler var. :)

Konum

Haritada gör