Alatepe Paraşüt Tepesi

  • Muğla / Milas / Milas Ören

Alatepe Paraşüt Tepesi

Milas'ın benzersiz doğasını göler önüne seren Alatepe, her ne kadar küçük bir köy yerleşkesi olsa da paraşüt yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir.

Alatepe, Muğla ve Milas Ören‘in arasında bulunmaktadır. Alatepe Köyü'ndeki Paraşüt Tepesi olarak adlandırılan yer ise, adından da anlaşılacağı gibi sık sık paraşüt atlayışlar yapılan bir noktadır. Paraşüt Tepesi, tam olarak Alatepe'nin en yüksek noktası olan Kocatepe'te yer alır.

Paraşüt Tepesi'nin müthiş bir manzarası vardır. Tüm Milas Ören ayaklarınızın altında olur. Tepeye çıkarken yanınıza fotoğraf makinenizi mutlaka almalı ve bu doğal manzarayı ölümsüzleştirmelisiniz. Sonrasında büyük bir heyecan yaayacağınız paraşütten atlayıp, tatilinize yeni bir macera dahil edebilirsiniz.

Milas Ören'de Herakleia Antik Kenti'ni ziyaret etmenizi de öneririz. Antik kent sağlam kalıntılarıyla güzel bir yolculuk olacak sizler için.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Manzarası mükemmel
10

-

Herkesin tavsiyesi üzerine gittiğimiz bir yer. Manzarası mükemmel bir yer. Tek olumsuz yanı, çay ısmarladığımız beyefendinin isteksiz bir şekilde bize çayları hazırlayıp getirmesi oldu. Ve oradaki yerin biraz daha güzelleştirilmesinden yanayım. Bakımsız olması bizleri şaşırttı.

2
alatepe parasut tepesi
10

-

Küçük bir köy olsa da, paraşüt yapmak için ideal bir yer.