Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Safari Turları
Festival
Su Sporları
Tekne-Yat

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Şile Aktiviteleri

Şile civarında yapılacak 5 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Ovacık Deneyim Evi
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Şile Sörf Eğitimi
Su Sporları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Sarıkavak Kalesi Doğa Yürüyüşleri
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Ağva Tekne Turu
Tekne-Yat
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul

5 mekandan 5 tanesi gösteriliyor

Şile Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Şile'de ne yapılır, nereler görülmeli diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Şile pek çok tarihi kalıntıya ev sahipliği yapan, oldukça eski bir sahil kasabasıdır. Şile geziniz sırasında Cenevizliler tarafından inşa edilen Şile Kalesi'ni, Rumlar'dan kalan tarihi köprüleri, çeşmeleri ve kilise kalıntılarını, Hanımsuyu Çeşmesi'ni görebilir, Şile'nin geçmişine yolculuk yapabilirsiniz.

Ülkemizin en büyük deniz fenerlerinden birine ev sahipliği yapar Şile. Kasabay hakim bir tepe üzerine kurulu olan ve 60 m yüksekliğe sahip olan Şile Feneri'ni mutlaka görün. Fenerin hemen yanında yer alan restoranda, eşsiz Karadeniz manzarası eşliğinde keyifli bir yemek ya da kahve molası verebilirsiniz.

Eğer yaz aylarında Şile'yi ziyaret ettiyseniz Karadeniz'in serin sularında yüzmeyi ihmal etmeyin. Şile'de oldukça geniş ve tertemiz bir kumsal vardır. Denizin ve güneşin keyifini çıkarmadan Şile'den dönmeyin.

Şile'nin yakınlarında yer alan köylerin tamamı ormanlarla kaplıi yemyeşil alanlara sahip. Dilerseniz bu civar köylerde, doğa ile iç içe yürüyüşler yapabilir veya piknik yapabilirsiniz.

Yalnızca yaz aylarında değil; diğer mevsimlerde de Şile pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor. Bunda en önemli etken ise Şile'nin herkesçe biline lezzetleri balıkları ve deniz ürünleri. Her daim taze deniz ürünlerini bulabileceğiniz Şile'de dilerseniz sahildeki balık restoranlarından birinde, dilerseniz limandaki balıkçı teknelerinden birinde balığınızı yiyebilirsiniz.

Şile denince akla ilk gelen şeylerden biri de Şile bezidir. Dünyaca ünlü bu bezden yapılan kıyafetler, ev dekorasyonunda kullanılan deforatif eşyalar eve giderken kendinize ve yakınlarınıza alabileceğiniz en güzel hediyelerdendir.

Şile Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Şile için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Şile için ailelere uygun aktiviteler : Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali, Şile Sörf Eğitimi, İncekum Macerapark, Şile konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Şile için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Şile için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali, Şile Sörf Eğitimi, Livadi ATV Safari, Şile konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Şile için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Şile için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali, Livadi ATV Safari, Safari Life İstanbul, Şile konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Şile için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Şile için çiftlere uygun aktiviteler : Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali, Şile Sörf Eğitimi, Livadi ATV Safari, Şile konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Şile için aktiviteler nelerdir?
Şile için aktiviteler : Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali, Şile Sörf Eğitimi, Livadi ATV Safari, Şile konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.