Osmaniye bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Osmaniye Aktiviteleri

Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan Osmaniye, baştan sona her köşesinde farklı bir keşif noktası sunacak.Osmaniye Görülecek Yerler - Osmaniye En İyi 10 Yapılacak Şey

Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan Osmaniye, baştan sona her köşesinde farklı bir keşif noktası sunacak.

Osmaniye yapılacak şeyler görülecek yerler listenizi hazırlamak üzereyseniz, öncelikle bu sayfamıza bir göz atın. Konaklama seçenekleri için uygun Osmaniye otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Şehirde mutlaka yapılması gereken aktivitelerin ilk sıralarında bitki inceleme var. Eğer bitkiler ilgi alanınız arasındaysa ve Osmaniye'ye bir yolculuk yapacaksanız, şehrin zengin florasını incelemek keyifli saatler sunak sizlere. Osmaniye'de nadir bulunan bitkiler arasındaki Krakos, Çukurova Menekşesi ve zakkumları sizlere en güzel halleriyle kendilerini anlatacak.

Osmaniye'de yapılacaklar listenize Kastabala Vadisi-Kırmıtlı Kuş Cenneti'nde gözlem evlerine gitmeyi eklemenizi öneririz. Gözlem evlerinde, şehrin bu güzel doğasındaki göçmen kuşları izlemek sizlere ayrı bir keyif verecek.

Aynı zamanda sizlere öneririz ki; Kadirli'deki Tırmıl Höyüğü'nü ve Alacami'yi gezmeden,

Düziçi ilçesindeki Haruniye Kalesi, Saman Kalesi ve Kurtlar Kalesi'nin tarihine tanık olmadan,

Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi'ndeki önemli tarihi eserlere şahit olmadan Osmaniye'den ayrılmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın