Niğde Aktiviteleri

Niğde civarında yapılacak 0 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Niğde Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Kaplıcalar: Yılın yorgunluğunu şifalı sularda atmak istiyorsanız Niğde tam da aradığınız adres. Doğa il iç içe olan kaplıcalarında sakinliğin tadını çıkarıp, şehrin gürültüsünü geride bırakmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Bölgedeki en meşhur olan kaplıcalardan biri olan Çiftehan Kaplıcaları; sinirsel hastalıklar, kadın hastalıkları, romatizma gibi hastalıklara olumlu etkisi olduğu bilinmektedir.

Tırmanış: Gezinize renk katacak birbirinden eğlenceli aktiviteler vardır Niğde ve çevresinde. Bunlardan biri de kaya tırmanışıdır. Niğde Aladağlar Milli Parkı’nda bulunan Cımbar Vadisi, tırmanış meraklılarının sıklıkla tercih ettiği yerlerden biridir. Doğanın kucağında vakit geçirmek ve adrenalin dolu zamanlar geçirmek istiyorsanız tırmanış iyi bir alternatif olabilir.

Piknik: Doğal güzellikler çevrili Niğde’de piknik yapmak için birbirinden güzel alanlar vardır. Özellikle tabiatın uyandığı bahar aylarında, kır çiçekleri her yerden fışkırırcasına açarken ve ağaçlar çiçek vermeye başladığında piknik yapmak ayrı bir keyif verir insana.

Güneşin içinizi ısıttığı saatlerde bir ağaç gölgesini gözünüze kestirip, tatlı bir öğle uykusuna da dalabilirsiniz.

Alışveriş: İç Anadolu Bölgesi’nin tarih kokan şehirlerinden biri olan Niğde’ye gelmişken, sevdiklerinize hediye almadan dönmeyin. Burası özgün el dokuma halılarıyla dünyaca tanınan bir şehirdir. Hem kendinize, hem sevdiklerinize bu özel halılardan satın alabilirsiniz. Ayrıca bıçakçılık ve Keçecilik de bu Niğde’de hala sürdürülen geleneksel el sanatları arasındadır.

Festival ve Şenlikler: Niğde gezinizde; bayram coşkusu tadında geçen Kale Festivali, Konaklı Kültür ve Turizm Festivali, Aşık Tahiri Kültür ve Yayla Şenlikleri’ne denk gelirseniz katılmanızı ve yöre hakkında daha çok bilgi edinmenizi öneririz.