Kızılay Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Kızılay civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Kızılay Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Türkiye’nin başkenti Ankara’nın kalbinin attığı yerdir Kızılay… Nasıl ki Taksim, İstanbulluların buluşma noktasıysa, Kızılay da Ankaralılar için öyledir diyebiliriz.

Kızılay, Ankara’nın merkezinde bulunuyor. İsmini, 1970’li yılların başında yıkılıncaya kadar, Kızılay Meydanı’nın hemen yanı başındaki Kızılay Merkez binasından alıyor. Kızılay konumu itibariyle de fazlasıyla tercih ediliyor. Öyle ki, Kızılay’dan, Ankara’nın her yerine toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabiliyor. Bu nedenle de Kızılay, Ankara’nın kalbi olarak nitelendiriliyor.

Kültür, eğlence ve alışveriş merkezi olarak bilinen Kızılay’da yapılacak şeyler nelerdir diye merak ediyorsanız, yazımızın devamını okumanızı öneriyoruz.

Kızılay’a gelmişken, Güvenpark’ı mutlaka gezmelisiniz. Parkın içerisinde bulunan Güvenpark Anıtı’da görülmeye değerdir. Bununla birlikte Sıhhiye Meydanı’nda yer alan, Hitit Güneş Kursu Anıtı’nı da ziyaret edebilirsiniz.

Kızılay, kitapçılarıyla da ünlü bir semt. Kızılay’a gelmişken, buranın meşhur kitapçılarında vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bulvar boyunca uzanan mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz.

Kızılay’a gelmişken, Sakarya Caddesi’nde döner yemeden asla buradan dönmeyin. Bununla birlikte yine Sakarya Caddesi’nde bulunan Can Balık’ta ayaküstü bir şeyler de atıştırabilirsiniz. Keyifli bir sohbet eşliğinde, dostlarınızla rakı-balık keyfi yapmak istiyorsanız, bunun için de Kumsal Restoran’ı tavsiye ediyoruz. Sakarya Caddesi’nde bulunan Madenci Heykeli’ni de görmenizi öneriyoruz.

Trafiğe kapalı olan Karanfil Sokak’ta ve Yüksel Caddesi’nde keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Kızılay’da yapmadan dönmemeniz gereken bir diğer şey de Akman Bozacısı’nda boza içmektir.

Tüm bunların dışında, dostlarınızla eğlenceli vakitler geçirmek istiyorsanız Kızılay’ın video oyun merkezi olarak nitelendirilen Fantasy Land’e gidebilirsiniz.