Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Yenişehir Kızılay Aktiviteleri

Yenişehir civarında yapılacak 6 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Crazy Bowling
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Testere Ankara Korku Evi
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Champ's Bilardo & Snooker & Pinpon
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Karga Sahne

Karga Sahne

Ücretli
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
Büyülü Fener Sineması
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara
O Ses Sensin Karaoke
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Ankara

6 mekandan 6 tanesi gösteriliyor

Ankara Kızılay Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler

Başkent Ankara'nın merkezinde bulunan Çankaya'da bir semt olan Kızılay’a Ankara’nın kalbi desek yanılmış olmayız sanıyoruz. İsmini 1970'li yıllarda yıkılmış olan Kızılay Merkez binasından alan semt Ankara'nın her yanından toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşılabilen bir yer olmasıyla öne çıkıyor.

Metro ve Ankaray'la da ulaşılabilen semte dolmuş ve otobüsler aracılığıyla da kolayca gidilebilmektedir. Kültürel etkinliklere katılmak, eğlenmek ve alışveriş yapmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken Ankara semtlerinin başında gelen Kızılay yapılacak şeyler açısından birçok seçenek sunmaktadır.

Semtte merkezi olan Kızılay mahallesi dışında Cumhuriyet, Güvenpark, Fidanlık, Kocatepe ve Meşrutiyet mahallelerinin aralarında sayılabileceği gelişmiş başka mahalleler bulunmaktadır.

Kızılay’da yapılacak şeyler denince ilk akla gelenlerden biri de semtte bulunan çok sayıda kitapçıyı gezmektir. Semt ayrıca Kızılay Meydanı’nda kesişen Ziya Gökalp Caddesi, Gazi Mustafa Kemal ve Atatürk bulvarları gibi önemli caddelerde bulunan çeşitli dükkanlardan ve alışveriş merkezlerinde alışveriş yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Ankara Kızılay yapılacak şeyler arasında elbette birbirinden güzel yemekler bulabileceğiniz semt restoranlarındaki lezzetlerin tadını çıkarmak da vardır. Ayrıca semtin trafiğe kapalı caddeleri olan Karanfil Sokak ve Yüksel Caddesi’nde yürüyüş yapma imkanı da bulabilirsiniz.

Yolunuz Ankara Kızılay’a düşerse sizler için hazırladığımız Kızılay yapılacak şeyler ve görülecek yerler seçkisine mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Kızılay’da konaklamak isteyen gezginler ise Ankara Kızılay otelleri sayfamıza göz gezdirebilirler.

Kızılay’da Görülmeye Değer Yerler

Kızılay Meydanı: Kızılay Meydanı ya da 15 Temmuz Kızılay Millî İrade Meydanı’nı gezmek, elbette Ankara Kızılay’da yapılacak şeyler arasında başı çeken aktiviteler arasında yer alıyor.

Türkiye'nin başkenti Ankara'nın merkezindeki kent meydanı olan ve Ankara'nın her tarafından ulaşılması oldukça kolay olan meydana otobüs, metroi dolmuş ve Ankaray araclığı ile ulaşmak mümkün. Meydan çok sayıda iş yeri, mağaza, kafe ve parka ev sahipliği yapan son derece işlek bir bölgedir.

Özellikle alışveriş yapmaya meraklıların Ankara ziyaretlerinde mutlaka Kızılay Meydanı’na uğramalarını öneriyoruz. Bu meydan ayrıca ülkemiz için tarihi ve siyasi bir önem de taşımaktadır. Ülke çapında kutlanan birçok milli bayramda insanların toplanma noktası olan meydan gerçekten de yalnızca Ankara’nın değil tüm ülkenin kalbi niteliğindedir.

Güvenpark: Kızılay görülecek yerler arasında yer alan Güvenpark Kızılay Meydanı'nda bulunan bir parktır. Clemens Holzmeister tarafından inşa edilen parkta ayrıca bir de önemli bir anıt bulunmaktadır. Güvenpark’ta çok sayıda ağaç, havuz, banklar ve çocuk parkı bulunmaktadır. Şehrin keşmekeşinden bunalanların soluklanabileceği bu önemli parkı mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Güvenpark Anıtı: Kızılay turistik mekanlar arasında bulunan önemli bir anıt olan Güvenpark Anıtı Güvenpark içinde bulunmaktadır. Mamak taşı ve bronz kullanılarak inşa edilen anıtın yapımına Anton Hanak başlamış ancak onun 1934 yılındaki ölümü üzerine anıt Joseph Thorak tarafından tamamlanmıştır.

Kaidede Atatürk'ün ünlü sözleri “Türk, Öğün, Çalış, Güven” ibaresi yer almaktadır.

Hitit Güneş Kursu Anıtı: 1978 yılında ünlü heykeltraş Nusret Suman tarafından yapılan ve Sıhhiye Meydanı'nda yer alan Hitit Güneş Kursu Anıtı Kızılay popüler mekanlar arasında bulunmaktadır. Alacahöyük'teki kazılarda bulunmuş olan bir Hatti eserinin kopyası olan anıt Ankara’nın sembolü olma niteliği taşımaktadır.

Kahramanlar İş Merkezi (Kızılay Emek Han): Kızılayda gidilecek yerler arasında bir diğer önemli yer de eski adı Emek Han olan Kahramanlar İş Merkezi’dir. Meşrutiyet mahallesinde yer alan ve yaklaşık 75 metre yüksekliğinde bir gökdelen olan bu bina Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk gökdeleni olma özelliğini taşımaktadır.

Mimar Enver Tokay’ın tasarımına kendine has imzasını attığı binanın yapımı 1965 yılında tamamlanmıştır. Türkiye mimari tarihi açısından büyük önem taşıyan bu mimari yapıyı görmeden Kızılay’dan ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz.

Ankara Kızılay Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kızılay Mah için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Kızılay Mah için ailelere uygun aktiviteler : O Ses Sensin Karaoke, Karga Sahne, Büyülü Fener Sineması, Kızılay Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kızılay Mah için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Kızılay Mah için ücretsiz yapılacak aktiviteler : O Ses Sensin Karaoke, Karga Sahne, Büyülü Fener Sineması, Kızılay Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kızılay Mah için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Kızılay Mah için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : O Ses Sensin Karaoke, Karga Sahne, Büyülü Fener Sineması, Kızılay Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kızılay Mah için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Kızılay Mah için çiftlere uygun aktiviteler : O Ses Sensin Karaoke, Karga Sahne, Büyülü Fener Sineması, Kızılay Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kızılay Mah için aktiviteler nelerdir?
Kızılay Mah için aktiviteler : O Ses Sensin Karaoke, Karga Sahne, Büyülü Fener Sineması, Kızılay Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.