Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

İskenderun Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

İskenderun civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

İskenderun Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Hatay şehir merkezine yaklaşık 33 kilometre uzaklıkta yer alan İskenderun, yapılacak aktiviteleri ve görülecek yerleriyle gezginlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Faklı ve keşiflerle dolu bir tatil istiyorsanız, küçük bir bavul hazırlayarak İskenderun’a çevirebilirsiniz rotanızı. İskenderun, her mevsim gidilebilecek, her adımda farklı keşif noktalarına sunacak bir noktadır.

Eğer bir sonraki tatilinizi İskenderun’da geçirmeyi planlıyorsanız kendinize İskenderun’da yapılacak aktivitelerin listesini hazırlamayı ihmal etmeyin.

Güzel bir köy kahvaltısıyla güne başlayabilirsiniz. Hatay-İskenderun’un köy peynirleri ve reçellerinin süslediği kahvaltı masasında keyif dolu bir kahvaltıyla güne başlamak sizlere kendinizi olduğunuzdan daha iyi hissettirecek. İskenderun’un köy ekmeklerini de masanıza bol bol isteyin.

Şehrin yöresel yemeklerini muhakkak tatmalısınız. İçli köfte, ceviz biber, katıklı ekmek, ekşi aşı tatmanızı önerdiğimiz lezzetlerin başında geliyor. künefe ve taş kadayıfın da mutlaka tadına bakmalısınız.

İskenderun’da uzun uzun alışveriş yapabilirsiniz. İlçenin sokaklarında kurulan küçük hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz ya da küçük dükkanları gezebilirsiniz. Alışverişiniz sırasında yöreye özgü biber salçası, defne sabunu ve nar ekşisi almayı ihmal etmeyin.

Haçlılar ve Cenevizliler döneminde yapıldığı tahmin edilen Payas Kalesi’ni görmeden tatilinize son vermeyin. Payas Kalesi, şehrin önemli tarihi kalıntılarından biri olup, uzun yıllar gemilerin su ihtiyacını karşılamıştır.

Meryam Ana Havuzu da görülmesi gereken yerlerin ilk sıralarındaArsuz, Hacıahmetler Köyü’ne yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alıyor Meryem Ana Havuzu. Hristiyanlarca her 14 Ağustos’ta bayram ibadeti yapılıyor. İskenderun gezinize kesinlikle dahil etmeniz gereken bir nokta...

Denize girmek tatilinizin en keyifli anlarını oluşturacak. Arsuz’un tertemiz denizinde kulaç atıp, sıcak kumsallarında uzanarak yılınızın tüm yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.