Haritayı Görüntüle

Kategori

Aktivite-Eğlence

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çiftlere Uygun

Gümüldür Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Gümüldür civarında yapılacak 1 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
İzmir

Gümüldür Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Farklı kültürlerin zenginleştirdiği Gümüldür, yaz tatillerinin en yeni ve en doğal adreslerinden biri…

İzmir’in saklı kalmış güzelliği Gümüldür, Mavi Bayrak’lı bakir koyları, birbirinden güzel plajları, antik kentleri ve yemyeşil ormanları ile doğal ortam ve huzur arayanlara birebir. İzmir’in Menderes ilçesine bağlı olan bu güzide belde, geçmişten günümüze farklı kültürler tarafından zenginleştirilmiş ve şimdiki halini almış. Özellikle yaz tatillerinizde mutlaka rotanızı çevirmeniz gereken yerlerden biri olan Gümüldür’de yapılacak şeyleri not almadan yola çıkmayın deriz.

Antik Kentleri Keşfedin: Gümüldür’de ayrıcalıklı tarihleri ile dikkat çeken antik kentlerden biri olan Klaros Antik Kenti ilk durağınız olmalı bu anlamda. Deniz kıyısı bulunmayan tek iyon kenti olma özelliği taşıyan Kolophon ise, görülmesi gereken bir diğer antik kent Gümüldür’de.

Orman Kampı Yapın: Gümüldür’de kamp yapmak bir başka. Orman Kampı ise bu beldenin en güzel adreslerinden biri. Geniş kumsalı, tertemiz denizi ve huzurlu atmosferi ile doğa ve denizseverler için birebir.

Bakir Koylarda Yüzün: Hiç şüphesiz bir yaz tatilinin olmazsa olmazlarından biri de kamp sandalyelerini ve bir adet şemsiyeyi ıssız bir kumsala atıp, tüm gün deniz ve güneşin tadını çıkarmak. Gümüldür bu anlamda beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Pek çok koyda kokularıyla sizleri cezbeden adaçaylarına rastlayabilirsiniz. Onlardan da toplayın mutlaka.

Doğa Sporu Yapın: Gümüldür doğa sporu için fazlasıyla elverişli alanlara sahip. Özellikle çeşitli tur firmalarının oluşturduğu maceralı parkurlar bölgede bir hayli revaçta. Yarım gününüzü böylesine eğlenceli ve sportif bir aktiviteye ayırmanızı tavsiye ederiz.