Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Festival

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Geyikli Aktiviteleri

Geyikli civarında yapılacak 1 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Geyikli Zeytin Hasat Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Çanakkale

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Geyikli Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Geyikli, Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı olup ve daha çok tatil kasabası olarak anılır. Geyikli ile Ezine arasında yaklaşık 12 kilometrelik bir mesafe bulunur. Çanakkale ile Geyikli arası ise yaklaşık olarak 54 kilometre olur. Çanakkale'nin merkez otogarından kalkan araçlar ile Geyikli’ye kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkün.

Geyikli’de yer alan ve mutlaka gidilip görülmesi gereken pek çok alan bulunur. Her bir yer kendi içinde farklı özelliklere sahip. Hem doğa turizmi hem de deniz turizmi açısından oldukça gelişmiş olan Geyikli yıl içinde binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapar. Geyikli’nin tarihi geçmişi yaklaşık 2.

000 yıl öncesine dayandığı tarihçiler tarafından bildirilmekte. Bu bölge diğer bölgelere oranla daha az nüfusa sahip. Bundan dolayı da Geyikli otelleri ve farklı konaklama seçenekleri ile tatil için seçilebilecek nadide yerlerden biri olur.

Kalabalıktan uzak, doğa ile iç içe, denizin berrak suyunda vakit geçirebileceğiniz, sessiz, sakin tatil anlayışına uygun bir bölge. Geyikli beldesinde yeşil ve mavinin buluştuğu pek çok alan bulunur. Özellikle zeytin bahçeleri ve çam ormanları buna örnek gösterilebilir. Bunca güzelliğe sahip olan “Geyikli’de ne yapılır? ” sorusunun birçok farklı cevabı vardır.

Belde içinde ve etrafında yapabileceğiniz birçok aktivite bulunur.

Geyikli’de yapılması gerekenler denilince ilk akla gelen, bu alanın meşhur yerlerinde vakit geçirmek olur. Özellikle tertemiz ve berrak denizi ve eşsiz atmosferi ile karşınıza çıkan Geyikli sahilde denize girmek yapılması gereken önemli detaylardan biri. Saklı bir cennet olarak nitelendirilen bu sahil yeşil ve mavinin buluştuğu eşsiz noktalardan biri olarak görülür.

Yeşilliğe ve göz alıcı maviliğe doyabileceğiniz bu sahilde denize girmek yapabileceğiniz en ferah işlerden. Belde, tarihi açıdan da büyük öneme sahip. Achilleus ve askerlinin Truva’ya giderken ayak bastıkları ilk sahil şeridi olarak anılır. Önemli tarihi olaylara da ev sahipliği yapmış bir noktada bulunur.

Geyikli sahili sizlere göz alıcı Bozcaada manzarası ile baş başa bırakır. Kazdağları'nın denize açılan kapısı olarak nitelendirilen sahil Geyikli’nin önemli ve dikkat çekici alanlarının başında gelir.

Sahilde işiniz bittikten hemen sonra organik tarımın önde gelen yerlerinde olan Geyikli içinde tertemiz, doğal oksijenle yetişmiş olan meyve sebzelerden oluşan lezzetli yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Geyikli içinde bu lezzetleri tadabileceğiniz birçok restoran ve kafe bulunur. Geyikli'nin üç tarafı oldukça geniş zeytin bahçeleriyle çevrili.

Bundan dolayı da Geyikli içinde hemen hemen her alanda zeytin ile yapılmış pek çok lezzete şahit olabilirsiniz. Zeytinyağlı eşsiz yemeklerin ve direkt olarak zeytinyağının tadına bakabilme imkanına sahipsiniz. Özellikle sebze ağırlıklı beslenmeyi tercih ediyorsanız Geyikli sizin için tam anlamıyla bir cennet.

Her sebzenin en tazesi ve en doğalı Geyikli’nin verimli topraklarında yetişir. Bunun dışında taze deniz ürünlerini de tüketmeyi ihmal etmeyin. Bu bölgede yemek için en sık tercih edilenlerin başında;.

yer almakta. Bunun dışında Ezine’ye oldukça yakın bir mesafede bulunmasından dolayı da Ezine peynirine de kolaylıkla ulaşabilme imkanına sahipsiniz. Geyikli’de ne yenir? ” sorusu bu şekilde cevaplanabilir. Geyikli de yeme içme işlemini tamamladıktan hemen sonra bisiklet gezileri ve su sporlarını yapabilirsiniz.

Geyikli her ne kadar sessiz sakin bir kasaba olsa da yapılabilecek pek çok aktiviteye sahip. Geyikli aktiviteleri içinde yapılacaklar şu şekilde sıralanabilir:.

Gezilip görülecek yerlerden özellikle tarihi açıdan önemli olan yerlerden bazıları bunlar. Bunun dışında Geyikli’de etkinlikler düzenlenen günlerde bu aktivitelere katılarak tatilinizi daha da hareketlendirebilirsiniz. Deve güreşleri etkinlikleri Geyikli’de sıklıkla yapılan etkinliklerden biri. Her yıl aralık ayında gerçekleştirilen bu etkinlik 100’ü aşkın devenin katılımıyla gerçekleşmekte.

Bunun dışında ağustos ayında gerçekleştirilen zeytin festivalleri de Geyikli’nin simgelerinden biri haline gelir. Geyikli’de görülecek şeyler elbette bunlarla sınırlı değildir. Daha keşfedilmemiş, kıyıda köşede kalmış ve sizler tarafından keşfedilmeyi beklenen pek çok alan bulunur.

Geyikli tatiliniz boyunca bu alanları keşfetmek ve Geyikli’nin atmosferini doyasıya yaşamak güzel, sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil geçirmenize yardımcı olur.

Geyikli Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Geyikli için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Geyikli için ailelere uygun aktiviteler : Geleneksel Folklorik Deve Güreşleri, Geyikli Zeytin Hasat Festivali, Geyikli konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Geyikli için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Geyikli için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Geleneksel Folklorik Deve Güreşleri, Geyikli Zeytin Hasat Festivali, Geyikli konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Geyikli için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Geyikli için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Geleneksel Folklorik Deve Güreşleri, Geyikli Zeytin Hasat Festivali, Geyikli konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Geyikli için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Geyikli için çiftlere uygun aktiviteler : Geleneksel Folklorik Deve Güreşleri, Geyikli Zeytin Hasat Festivali, Geyikli konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Geyikli için aktiviteler nelerdir?
Geyikli için aktiviteler : Geleneksel Folklorik Deve Güreşleri, Geyikli Zeytin Hasat Festivali, Geyikli konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.