Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Geyikli Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Geyikli civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Geyikli Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

İster tarihi zenginlik ister kaplıca turizmine ilgi duysun hemen hemen herkesin uygun bir şey bulabileceği yazlıkçı mekanıdır Geyikli.

Ezine ilçesine 12 kilometre, Çanakkale’ye ise 54 kilometre mesafedeki Geyikli, genellikle yazlık konutlar ile doludur. Civardaki şehirlerden ve Çanakkale’den pek çok insan buralardan yazlıklar alarak yaz tatillerini bu şirin beldede geçirmektedirler.

Geyikli’nin denizi ve sahilleri oldukça temizdir. Bozcaada'nın tam karşısında, ünlü Achilleus ve ordusuna ait askerlerin Truva şehrine doğru ilerleyişinde karaya ilk ayak bastıkları noktayı denize girmek için tercih edebilirsiniz.

Geyikli’nin doğası da oldukça temiz ve bol oksijenlidir. Hemen hemen her yer zeytin ağaçlarıyla kaplıdır beldede. Taze zeytin ve çay ağaçlarının kokusunu içinize çekebilirsiniz.

Bozcaada veya Assos gibi yine Çanakkale’ye ait popüler bölgelere günlük geziler düzenleyip buraların da tarihi ve doğal güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz.

Beldede yılın belli zamanlarında sosyal etkinlik olarak deve güreşi etkinlikleri ve geleneksel zeytin festivali düzenlenmektedir. Denk gelirseniz bu aktivitelere de katılabilirsiniz.