Florya bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Florya Aktiviteleri

Florya, şehrin gürültü ve karmaşasından uzakta keyifle vakit geçirebileceğiniz semtlerden biridir.Florya Görülecek Yerler - Florya En İyi 10 Yapılacak Şey

Florya, şehrin gürültü ve karmaşasından uzakta keyifle vakit geçirebileceğiniz semtlerden biridir.
Bakırköy'e bağlı semtlerden biri olan Florya, İstanbul'un ilk plajına ev sahipliği yapmış, uzun yıllar boyunca şehrin en önemli ve popüler sayfiye yeri olmuştur. Günümüzde genellikle yüksek gelire sahip kesimin ikamet ettiği bir semt olan Florya, yeşillikler içinde, denize kıyısı olan, kaliteli mekanlara sahip, sessiz, sakin ve huzurlu bir yerdir.

Florya geziniz sırasında yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Florya'nın oldukça bakımlı ve güzel bir sahil şeridi vardır. Bu sahil şeridinde yürüyüşler yapabilir, deniz manzaralı mekanlarda keyifli bir mola verebilirsiniz.

Dünyanın en önemli akvaryumlarından biri olan İstanbul Akvaryum Florya'da bulunmaktadır. Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olma özelliğine sahip olan İstanbul Akvaryum'u Florya geziniz sırasında mutlaka görmenizi öneriyoruz.

1930'lu yılların başında Atatürk'ün emriyle kurulan Florya Atatürk Ormanı'nı görebilir; İstanbul'un önemli yeşil alanlarından biri olan bu ormanda doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Florya'da pek çok kafe, bar ve restoran yer alıyor. Bu mekanları keşfedebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın