Avcılar bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Avcılar Aktiviteleri

Avcılar, İstanbul’a 27 km uzaklıkta yer alır ve Avrupa yakasındaki en kalabalık ilçelerden biridir.Avcılar Görülecek Yerler - Avcılar En İyi 10 Yapılacak Şey

Avcılar, İstanbul’a 27 km uzaklıkta yer alır ve Avrupa yakasındaki en kalabalık ilçelerden biridir.
Küçükçekmece, Esenyurt, Beylikdüzü, Başakşehir, Küçükçekmece Gölü ve Marmara Denizi ile çevrili bir bölgede yer alan Avcılar, günümüzde İstanbul’un en kalabalık ve büyük ilçelerinden biridir.

1970’li yıllara dek şehrin uzağında bir köy yerleşimi olan İstanbul Avcılar, bu yıllardan itibaren hızlı bir göç dalgası yaşamıştır. Nüfusu çok hızlı bir şekilde artan, pek çok konut inşa edilen ilçeye aynı zamanda sanayi yatırımları da artmıştır. Günümüzde Avcılar İstanbul’un önemli bir sanayi ve üretim bölgesidir.

Avcılar geziniz esnasında yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Avcılar’ın merkezinde yer alan Marmara Caddesi’nde gezintiye çıkabilirsiniz. Caddenin sağında ve solunda dizili olan pek çok mağaza ve dükkandan alışveriş yapabilir, kafe ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz.

İstanbul Avcılar’ın keyifle vakit geçirebileceğiniz bir sahil şeridi vardır. Dilerseniz yürüyüş veya spor yapmak için sahile inebilirsiniz.

Sahilde yer alan kafe, bar ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz veya piknik alanlarında piknik yapabilirsiniz.

Avcılar sahilinde yer alan Atatürk Evi’ni ziyaret edebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın