Zümrüt Buda Tapınağı

0.0puan

Zümrüt Buda Tapınağı Tanıtımı

Uzak ülkelerde yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız ve Tayland gitmek istediğiniz yerler arasındaysa, görmeniz gereken ilk yerleri listelemenizi öneririz. Listenizde olması gereken yerler arasındaki Zümrüt Buda Tapınağı, Bangkok Büyük Saray'ın içerisinde bulunmaktadır.

Tayland'ın en çok ziyaret edilen ve en kutsal tapınağı olan Buda Tapınağı, Altın Buda Tapınağı'na ve diğer tapınaklara göre daha küçüktür. Tapınağın içerisinde Buda'nın gerçek yeşim taşından yapılmış bir heykeli bulunmaktadır. Heykelin boyu 60 cm'dir ve Budizm'in en önemli sembolüdür. Tapınağın üç girişi vardır ve merkez giriş kapısından sadece kral ve kraliçe giriş yapabilmektedir.

Bangkok'un tarihi ve doğal güzellikleri arasında yaşayacağınız muhteşem anlar, hafızanızda büyük bir yer edinecek. Bölgenin yaşam tarzı ve kültürü de sizi etkileyen detaylar arasında olacak. Tapınakları birer birer gezerken elinizden fotoğraf makinenizi elinizden düşüremeyeceksiniz. Zümrüt Buda Tapınağı da tüm ihtişamı ve zenginliğiyle ziyaretlerinizi bekliyor olacak.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler