Otelleri Göster

Yürüyen Köşk Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 88 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Yürüyen Köşk Yakınındaki Oteller

Yürüyen Köşk'ün hikayesini çoğumuz duymuşuzdur. Yalova'da bulunan köşkün hikayesini bir kez daha hatırlayalım. Köşk Atatürk'ün isteği üzerine yapılmıştır. Bir gün köşkün durumunu kontrol etmek için gelen Atatürk, bir bahçıvanın köşkün yanındaki ağaçları budarken görür. Hemen yanına gider ve neden ağaç dallarını budadığını sorar. Bahçıvan ise dalların köşk duvarlarına dayandığı için kestiğini söyler.

Atatürk bunun üzerine ağaç dallarının kesilmesini değil, köşkün kaydırılmasını söyler. Sonrasında ise durum İstanbul Belediyesi'ne intikal eder. Ali Galip Alnır adındaki mühendis teknik elemanlarıyla birlikte köşkte çalışmalara başlar. Köşkün çevresi titizlikle kazılır ve temele inilir. Ardından temele tren rayları yerleştirilir. Bu çalışmanın ardından köşk, 4.80 metre kaydırılır.

Yürüyen Köşk, günümüzde Yalova'nın en çok ziyaret edilen mekanlarından biri. Köşke yakın birçok otel bulunuyor. Yürüyen Köşk'ün civarında çok otel bulunmasının önemli bir sebebi köşkün Merkez ilçede yer alması. Yalova gezinizde hangi otelde kalırsanız kalın Yürüyen Köşk'e kolaylıkla ulaşma fırsatınız var ve bu sebepten dolayı rotanıza mutlaka dahil etmeniz gereken bir yer.