Neredekal.com Yorumları Yayınlama Kriterleri

Yorumlarınız, değerlendirme dönemindeki yoğunluğa bağlı olarak maksimum 3 iş günü içerisinde uzman editörlerimiz tarafından kontrol edilerek yayına alınmaktadır. Aşağıda açıklamalarını bulabileceğiniz kurallar, 10 yılını doldurmuş Neredekal.com'un yıllar içinde yorum sürecindeki deneyimlerinden yola çıkarak özenle oluşturulmuştur.

Konaklama

Otele yorum yapmak için konaklamak şart mı?

Neredekal.com üzerinde yer alan yorumların tamamen gerçek kullanıcıların deneyimlerini içermesini önemsiyoruz. Bu nedenle görüşlerini belirten kullanıcılarımızın, en az 1 gece konaklayarak, tesisleri hemen her açıdan değerlendirmiş olmasına dikkat ediyoruz.

Tesise henüz giriş yapmamış, konaklama süreci rezervasyon aşamasında kalmış kişilerin yorumlarını bu nedenle kabul edemiyoruz.

Yorum kişiye / kuruma karşı argo sözcük veya itham içeriyor mu?

Tesislere gelen tüm yorumları, uzman editörlerimiz tek tek incelemekte ve ardından yayına almaktadır. Bu kontrol sürecinde tespit edilen, otel çalışanlarına ve otelde konaklayan diğer kişilere yapılan ithamlar kesinlikle yayına alınmamaktadır. Aynı kuralı, tesisler tarafından sizin yorumlarınıza verilen cevaplarda da gözettiğimizi belirtmek isteriz.

5237 sayılı Türk Ceza Kanunu 125. Madde'sinde hakaretin suç olduğu ile ilgili belirteç bulunmaktadır. Neredekal.com olarak Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve kanunları üzerinden işleyişimizi düzenlemekteyiz.

Argo Kullanım
Hayalet kişi

Takma isim ile yorum yapabilir miyim?

Hayır. Kullanıcı yorumlarının gerçekliğini kontrol edebilmemiz ve otel rezervasyon kayıtları ile uyuşması için gerçek soyisim kullanılması gerekmektedir. Sahte isim, rumuz kullanan ve ismi açıkça belli olmayan kişilerin yorumlarını ne yazık ki yayına alamıyoruz.

Sahte isim, kısaltma, rumuz gibi gerçek olmayan bilgilerin geçerli olmamasının sebebi her yorum sahibinin gerekli durumlarda tesiste konaklama durumunun soruşturulmasından kaynaklanmaktadır. 

İletişim bilgilerimi paylaşmam neden önemli?

Aktif olarak kullandığınız mail adresiniz ile Neredekal.com'a giriş yapmış olmanızı önemle tavsiye ederiz. Tesis yetkililerinden gelen kontrol talepleri doğrultusunda tarafınıza Neredekal.com olarak mail gönderebilir ve teyit almak isteyebiliriz. Bu durumda hatalı mail adresinden dolayı size ulaşamadığımız durumlarda yorumunuzun yayından kaldırılması gerekmektedir.

İletişim bilgileriniz tesis yetkilileri ile doğrudan paylaşılmaz. Tesis yetkilisi ile yorumunuz hakkında herhangi bir anlaşmazlık yaşanması durumunda, tarafınızdan onay alınarak ancak mail adresiniz paylaşılabilir.

Sahte Profil