Otelleri Göster

Yesemek Açık Hava Müzesi Yakınındaki Oteller

Yesemek Açık Hava Müzesi Yakınındaki Oteller

Gaziantep'in turistler tarafından sıkça ziyaret edilen noktaları arasındaki Yesemek Açık Hava Müzesi, İslahiye ilçesine 23 kilometre uzaklıkta olup, il merkezine 113 kilometrelik bir mesafede yer alır.

Bölge, Yesemek Taş Ocağı ve Heykel Müzesi olarak da adlandırılmaktadır. Yesemek Açık Hava Müzesi, 1890 yılında Zincirli'de kazı yapan Felix Von Luschan tarafından bulunmuştur. 1989-1991 yılları arasında ise kapsamlı yapılan arkeolojik kazılarda birçok heykel gün yüzüne çıkmıştır. Heykellerin bulunduğu bölge açık hava müzesi olarak düzenlenmiştir.

Gaziantep'in zengin tarihinde önemli bir yere sahip olan müzeyi gezerken birçok heykel arasında keyifli vakitler geçireceksiniz. Yesemek Açık Hava Müzesi yakınındaki otellerin birinde konaklayarak ulaşımınızı kolaylaştırabilirsiniz. Açık Hava Müzesi yakınındaki oteller hakkında internet üzerinden bilgi edinebilirsiniz. Gaziantep gezinize Zeugma Mozaik Müzesi'ni, Bakırcılar Çarşısı'nı, Mitras Tapınağı'nı ve Dülük Antik Kenti'ni de dahil etmeyi unutmayın.