Yeniden Diriliş Kilisesi

0.0puan

Yeniden Diriliş Kilisesi Tanıtımı

Rusya'nın en çok ziyaret edilen yapılarından biridir Yeniden Diriliş Kilisesi. Hem içinde hem de dışındaki süslemeleriyle göz doldurmasının yanı sıra önemli bir dini merkez konumundadır.

Dünyadaki en geniş ikinci mozaik süslemesine sahip olan Yeniden Diriliş Kilisesi, halk arasında Kanlı Kilise, Dökülen Kan Kilisesi ve Kutsal Kabir Kilisesi olarak da bilinmektedir. Birçok Hristiyan tarafında Hz. İsa'nın çarmıha gerildiği tepede inşa edildiği kabul edilip, İsa'nın yeniden burada dirileceğine inanılır. Hristiyan cemaatinin önemli bir hac noktası olan Saint Petersburg'daki Yeniden Diriliş Kilisesi, birçok kilise tarafından ortak kullanılmaktadır. Mistik bir atmosfere sahip olan kilisede zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Dış görüntüsü size bir masal diyarını anımsatacak ve siz hem bir masal diyarının kahramanı olup hem de mistik bir atmosferde farklı bir zaman diliminin parçası olacaksınız. Rusya tatilinize Kazan Katedrali'ni, Puşkin Müzesi'ni, Rusya Devlet Müzesi'ni ve Ermitaj Sarayı'nı da dahil etmeyi unutmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler