Otelleri Göster

Yeni Camii Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 1146 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Rahat bir otel"

10

Misafir yorumu

1 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 600 31 85

"Türkiye'deki en güzel hotel"

10

Misafir yorumu

1 yorum
* Rezervasyon Hattı 0 850 600 31 09

"Otelin temizliği"

"Harika çalışanlar"

10

Misafir yorumu

3 yorum
Telefonla Yer Sor

Yeni Camii Yakınındaki Oteller

Köklü bir tarihe sahip olan İstanbul'un dini yapılarından biridir Yeni Cami. Fatih-Eminönü'nde bulunan yapı 1597 yılında temeli atılmıştır. Mimar Sinan'ın öğrencilerinden olan Mimar Davut Ağa'nın yaptığı Yeni Cami, III. Mehmet'in annesi Safiye Sultan'ın isteği üzerine inşa edilmiştir.

Günümüzde hem mimarisiyle hem de iç dekorasyonuyla turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. İstanbul'un tarihine ışık tutan Yeni Cami yakınında birçok otel bulunmaktadır. Yeni Cam civarındaki otelleri internet üzerinden araştırıp fiyatları ve camiye olan uzaklıkları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yeni Cami'nin mimarlığını yapan Mimar Davut Ağa'nın vebadan ölmesinden dolayı camiye Mimar Dalgıç Mehmed Çavuş devam etmiştir. Aslında daha uzun bir hikayesi vardır caminin. III. Mehmet vefat eder, annesi eski saraya gönderilince caminin inşaatı durdurulur. Tabii zaman geçmiş yeni bir padişah tahttadır. IV. Mehmed'in annesi Turhan Sultan bir cami yaptırmayı düşünür. 1660 yılında büyük bir yangınla harap olan bu yarım kalan camiyi fark eder. Ser Mimar-ı Hassa Mustafa Ağa'nın mimarlığı eşliğinde yarım kalmış olan cami tamamlanır.

Günümüzün en çok ziyaret edilen dini yapıları arasındaki Yeni Cami, İstanbul'da geçireceğiniz zamanlara dahil etmenizi önerdiğimiz noktalardan biridir. Yeni Cami yakınındaki otellerin birinde konaklayarak şehrin diğer tarihi yapılarını da kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Sultanahmet Meydanı, Yerebatan Sarnıcı, Kariye Müzesi, Hünkar Kasrı ve Topkapı Sarayı gezi listenizde mutlaka olmalı.