Yellowstone Milli Parkı

0.0puan

Yellowstone Milli Parkı Tanıtımı

Dünyanın en çok ziyaret edilen ve en çok merak edilen yerlerinden biri olan ve doğanın benzersiz yüzünü yansıtan Yellowstone Milli Parkı, Amerika'da bulunmaktadır. Idaho, Wyoming ve Montana eyaletleri arasıda bulunan Yeloowstone Milli Parkı, farklı bir dünyada nefes aldığınızı hissettirecek.

Dünyanın ilk ulusal parkı unvanını taşıyan Yellowstone, 8987 kilometrekarelik bir alana hakimdir. Amerika gezisi planlıyorsanız mutlaka gitmenizi öneririz. Bölgede en çarpıcı fotoğraf karelerini yakalayacaksınız. Birçok özelliği vardır milli parkın. Dünyanın sıcak su kaynağının yarısı burada bulunur ve aynı zamanda 290'dan fazla büyüklü küçüklü şelaleler vardır. Eğer dünyada büyük bir cennet olduğunu düşünüyorsanız ve bu yerin nerede olduğunu merak ediyorsanız; Yellowstone Milli Parkı'nı kesinlikle görmelisiniz. Yaşadığınız süre boyunca aklınızdan çıkmayacak ve dostlarınıza heyecanla anlatacağınız Yellowstone Milli Parkı, her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği bir bölgedir.

Milli park aynı zamanda kuşlar, memeliler ve sürüngenlerin evi konumundadır. Yüzlerce canlıya ev sahipliği yapan Yellowstone National Park içerisinde binlerce bitki türleri de görebilirsiniz. Heyecan dolu bir Amerika gezisinin ilk ziyaret edilmesi gereken yerlerinden biri olan Yellowstone Milli Parkı'nda Madison, Old Faithful, Grand Canyon of Yellowstone, West Thumb, Yellowstone Lake ve Norris en en önemli yerleridir.

Hayatınız boyunca unutamayacağınız Yellowstone Milli Parkı sizleri bekliyor. Amerika tatilinize The National Mall, Washington Anıtı ve Beyaz Saray görmeniz gereken yerler arasında.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler